Turkcell Superbox İnternet Sorunu – Nasıl Çözülür?

Turkcell Superbox cihaza sahipseniz ve ağa bağlanırken superbox internet sorunu yaşıyorsanız bu sorunu ortadan kaldırmak için yazımızın devamını okuyun.

Turkcell Superbox İnternet Sorunu – Nasıl Çözülür?

Evinizde Turkcell’in superbox cihazını kullanıyorsanız ve superbox internet sorunu yaşıyorsanız öncelikle yapmanız gereken tarayıcınızı açıp 192.168.1.1 adresine giriş yapmak olacaktır.

192.168.1.1 ip adresini tarayıcınıza yazıp enter tuşuna bastıktan sonra karşınıza modem arayüzüne giriş paneli gelecektir.

superbox internet bağlantısı yok

Burada modem arayüzüne erişebilmek kullanıcı adınızı ve şifrenizi girmeniz gerekmektedir. Kullanıcı adı ve şifrenizi girdikten sonra karşınıza superbox arayüzü gelecektir.

Turkcell superbox şifresi nedir diye soruyorsanız varsayılan kullanıcı bilgileri aşağıda yer almaktadır.

Turkcell Superbox Şifre Öğrenme

  • Kullanıcı adı: admin
  • Şifre: superonline

Yukarıdaki kullanıcı bilgileri varsayılandır. Eğer giriş bilgilerini kendinize göre değiştirdiyseniz kendi girmiş olduğunuz kullanıcı adı ve şifrenizi girmeniz gerekmektedir.

Superbox internet sorunu çözümü için arayüze erişim sağladıktan sonra aşağıda yer alan Gelişmiş seçeneklere tıklayın.

superbox resetleme nasıl yapılır

Gelişmiş seçenekler penceresinde Diğer sekmesine gelin. Buradan Aygıtı yeniden başlat butonuna tıklayın.

Aygıtı yeniden başlatma işlemi superbox internet sorunu çözümü için etkili bir yol olabilir.

Eğer hala superbox internet bağlantısı yok sorunu devam ediyorsa tekrardan modemin arayüzüne giriş yapın. Gelişmiş seçenekler > Diğer > yolunu izleyin.

Buradan yukarıdaki görselde yer aldığı gibi Fabrika ayarlarına dön seçeneğine tıklayın. Bu işlem modeminizi aldığınız ilk gün ki haline döndürecektir.

Fabrika ayarlarına dön işlemini gerçekleştirdiğinizde internet ayarlarınız sıfırlanmamaktadır. Sadece Wi-Fi ağınıza özel bir isim verdiyseniz o değişebilir.

Tüm bu işlemleri yapmanıza rağmen hala sorun yaşıyorsanız Turkcell Superonline Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçin.

Superbox Şifre Değiştirme Nasıl Yapılır?

Superbox şifre değiştirme işlemi için 192.168.1.1 adresinden modem arayüzünüze giriş yapın. Daha sonra Ayarlar bölümüne gelin.

superbox şifre değiştirme

Ayarlar bölümünde WLAN sekmesinden Temel Ayarları açın. Karşınıza doldurmanız gereken boşluklar gelecektir.

SSID yazan kısma Wi-Fi ismi girmeniz gerekmektedir. İstediğiniz ismi girebilirsiniz.

WLAN Anahtarı kısmına Wi-Fi ağına bağlanmak için şifre girmeniz gerekir. Telefondan veya tabletten Wi-Fi ağına bağlanırken girilmesi gereken şifreyi belirleyin.

Daha sonra tüm işlemleri kaydedin. Superbox şifre değiştirme işlemi tamamlanmış olacaktır.

Superbox Şifre Değiştirme Telefondan Nasıl Yapılır?

Superbox şifre değiştirme telefondan nasıl yapılır diye soruyorsanız yazımızda yer alan adımları uygulamanız yeterli olacaktır.

Telefonunuzdan kullanmış olduğunuz tarayıcınızı açın ve 192.168.1.1 adresine giriş yapın. Modem kullanıcı bilgilerinizi girin ve arayüze başarılı bir şekilde erişin.

Superbox şifre değiştirme telefondan yapmak için yazımızda yer alan adımları sırasıyla ve eksiksiz bir şekilde uygulayın.

Turkcell dijital operatör hata veriyor sorunu yaşıyorsanız çözümü için Turkcell Dijital Operatör Hata Veriyor – Ne Yapmalıyım? başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Yorum yapın