Torrent İndirme Başlamıyor Sorunu (Çözümü)

Torrent üzerinden oyun indirmeye çalışırken torrent indirme başlamıyor sorunu ile karşılaşıyorsanız çözümü için yazımızın devamını okuyun.

Torrent İndirme Başlamıyor Sorunu (Çözümü)

İnternetten oyun indirmek istediniz ve Torrent indirme başlamıyor problemi ile karşı karşıyasınız bu oldukça can sıkıcı bir durum olsa gerek. Neyse ki bu yazımız imdadınıza yetişiyor ve bu sorunu tamamen ortadan kaldırıyor.

Torrent üzerinden oyun indirmeye çalışırken bir türlü indirme işlemi başlamıyorsa ve torrent eşlere bağlanıyor sorunu yaşıyorsanız bu trackerlardan kaynaklıdır.

Torrent Tracker Nedir?

Tracker izleyici demektir. Bu izleyiciler sayesinde bilgisayarınız diğer uzak bilgisayarlar ile eşleşir ve böylece eşler arası bir bağlantı oluşur.

Tracker kelimesinin ne anlama geldiğini öğrendiğimize göre artık Torrent indirme yapmıyor problemini ortadan kaldırmak için gerekli adımlara başlayabiliriz.

  • Öncelikle Torrent programını açın.
  • Yüklemeye çalıştığınız dosyayı seçin.
  • Aşağı kısımdan İzleyiciler sekmesine gelin.
  • Sağ tıklayıp İzleyici ekle seçeneğine tıklayın.

torrent tracker ekleme 2023

İzleyiciler bölümünde sağ tıklayıp İzleyici ekle dediğinizde karşınıza bir pencere açılacaktır. Buraya internetten bulmuş olduğunuz güncel tracker adreslerini gireceksiniz.

Peki güncel tracker listesini nasıl bulabilirim diye soracak olursanız Google arama motoruna güncel tracker 2022 gibi cümleler yazıp ulaşabilirsiniz. Eğer bulamadıysanız Güncel ve Hızlı Torrent Tracker Listesi adresini ziyaret edebilirsiniz.

torrent izleyici ekleme

Belirtmiş olduğumuz sitede yer alan güncel tracker listesini kopyalayıp Torrent programınızda izleyici ekleme bölümünde yer alan kutucuğa yapıştırmanız gerekmektedir.

Güncel tracker listesini gerekli alana yapıştırdıktan sonra Tamam butonuna tıklayarak işlemi tamamlayın. Bu işlemi gerçekleştirdiğinizde artık torrent indirme başlamıyor sorunu ortadan kalkmış olacaktır.

Eğer Torrent eşlere bağlanıyor sorunu devam ediyorsa indirmeye çalıştığınız dosya bozuk olabilir veya kullanmış olduğunuz tracker listesi güncel veya çalışmıyor olabilir. Böyle bir durumda farklı bir siteden oyunun torrent dosyasını bulabilir veya tracker listenizi değiştirebilirsiniz.

İnternet kullanılamıyor hatası yaşıyorsanız çözümü için İnternet Kullanılamıyor Hatası Nedir? – Kesin Çözüm başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Yorum yapın