TKGS Güncelleme Hatası (Çözümü)

Evinizde bulunan televizyonunuzda tkgs güncelleme hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için yapmanız gerekenleri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

TKGS Güncelleme Hatası (Çözümü)

Bu yazımızda akıllı televizyonlarda sıkça rastlanan tkgs güncelleme hatası nasıl çözülür ondan bahsedeceğiz. Bu hata ile karşılaşıyor ve çözüm yolunu arıyorsanız doğru yerdesiniz.

Televizyonunuzda Türksat kanal güncelleme sırasında hata alıyorsanız şu yolu izleyin;

 • Televizyonunuzun Ayarlar bölümüne gelin.
 • Kanallar sekmesine girin.
 • Ardından Kanal Tarama kısmına basın.

TKGS ayarları uygulanamadı hatası

Kanal Ayarı kısmında yer alan Yayın Kaynağı bölümünü “Uydu” olarak değiştirin. Bunu yaptıktan sonra yukarıdaki görselde olduğu gibi Uydu Ayarları menüsüne giriş yapın.

LG tkgs ayarları uygulanamadı hatası

Uydu Ayarları bölümüne girdiğinizde daha önce ayarlamış olduğunuz Turksat 42.0E gözükecektir. Uydunuzun üzerine basın ardından yukarıda yer alan görselde ki gibi bir onay penceresi sizi karşılayacaktır.

Bu onay penceresi daha önce ayarlamış olduğunuz kanallar silinecektir uyarısı vermektedir. Bu kısmı Evet diyerek devam edin. Karşınıza birtakım ayarların bulunduğu bir pencere gelecektir.

TKGS güncelleme lütfen bekleyiniz

Ayarların bulunduğu bu kısımda yapmanız gereken DiSEqC bölümünü “A” olarak değiştirmek olacaktır. Bunu yaptıktan sonra Tamamlandı butonuna basarak işlemi bitirin.

Buraya kadar herşey yolunda gittiyse şimdi son olarak yapmanız gereken adımlar kaldı. İşte o adımlar;

 • Kanal Ayarı bölümüne geri gelin.
 • Otomatik Ayarlama kısmına girin.
 • Ardından Uydu seçeneğini işaretleyin ve ileri diyin.
 • Listeden Türksat(TKGS) olanı seçin.
 • Çalışma Şeklini Belirle kısmını “Esnek” olarak ayarlayın.

Tüm bu adımları uyguladıktan sonra son olarak Başlat seçeneğine basın. Karşınıza “Kanal listesi güncel. Tekrardan indirmek istiyor musunuz?” şeklinde bir pencere gelebilir. Burayı evet diyerek kapatın.

Böylece bu yazımızda sizler için tkgs güncelleme hatası nasıl çözülür detaylı bir şekilde bahsetmiş olduk. Konu hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşmaktan çekinmeyin.

LG TV wifi açılmıyor sorunu ile karşılaşıyorsanız çözümü için LG TV WiFi Açılmıyor Sorunu (Çözümü) başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

“TKGS Güncelleme Hatası (Çözümü)” üzerine 2 yorum

 1. Dün TKGS güncellemesini yapıyordum oluyordu. Hatta 06.06.2024 güncel kanal listesi yüklendi yazıyordu. Bugün yapıyorum aynı ayarlar ile diseqc A açık olmasına rağmen güncelleme başarısız oldu diyor. Çözüm nedir TV LG 65nanocell916pa

  Yanıtla
Yorum yapın