LG TV WiFi Açılmıyor Sorunu (Çözümü)

Evinizde bulunan televizyonunuzda LG TV wifi açılmıyor sorunu ile karşılaşıyorsanız çözümü için internet bağlantınızı kontrol edin veya modeminize reset atın.

LG TV WiFi Açılmıyor Sorunu (Çözümü)

Yazımızın başlığından da anlayabileceğiniz üzere bazı LG televizyon kullanıcılarının yaşamış olduğu lg tv wifi açılmıyor sorunu nasıl çözülür ondan bahsedeceğiz.

LG TV’nizin WiFi sorununu çözmek için şu adımları izleyebilirsiniz;

  • Modeminizi kontrol edin gerekirse reset atın.
  • LG TV’nizin Ayarlar kısmına giderek WiFi bölümünü kontrol edin.
  • WiFi sinyal gücünü kontrol edin.
  • TV’nizin kablosuz ayarlarını sıfırlamayı deneyin.

Öncelikle modeminizi kontrol edin. Modem üzerinde yer alan ışıkların özellikle internet ışığının yanıp yanmadığına bakın. Eğer sorun gözükmüyorsa modeminizi 1 dakikalığına kapatıp tekrardan açın.

LG TV Wifi kopma sorunu

Modeminiz tekrardan açılıp tüm ışıklar yandıktan sonra LG TV’nizde Ayarlar bölümüne girin. Ardından WiFi(Kablosuz) bölümüne giderek listede modeminizi bulun ve ağa bağlanın.

TV’nizin WiFi ayarları bölümünde listede modeminizi göremiyorsanız sinyal gücü düşük olabilir veya internet ışığı yanmıyor olabilir. Modeminiz evinizde bulunan televizyonunuza uzak bir konumda yer alıyorsa sinyal problemi yaşayabilirsiniz.

Modeminizin üzerinde yer alan internet ışığı yanmıyorsa evinize gelen hatlarda veya modeminizde bir problem olabilir. Eğer bir süre sonra bu durum düzelmiyorsa teknik destek almanız en doğru yol olacaktır.

Son olarak LG TV Wifi kopma sorunu yaşıyorsanız kablosuz ayarlarını sıfırlamayı deneyin. Bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız şu yolu takip edin;

  • LG TV’nizde Ayarlar bölümüne girin.
  • Yedekle ve sıfırla bölümüne gelin.
  • Ağ ayarlarını sıfırla seçeneğini bulun.
  • Ayarları sıfırla seçeneğini seçin.

Bu adımları takip ederek LG TV’nizin kablosuz yani WiFİ ayarlarını sıfırlamış olacaksınız. Daha sonra WiFi listesinden modeminizi seçerek ağ şifrenizi girin ve internete bağlanmayı deneyin.

Bu yazımızda sizlere lg tv wifi açılmıyor sorunu nasıl çözülür ondan bahsettik. Konu hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

LG TV ekran kararması nasıl düzelir bilmiyorsanız LG TV Ekran Kararması Nasıl Düzelir? (2023) başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Yorum yapın