Televizyonda Netflix Açılmıyor (Çözümü)

Televizyonda netflix açılmıyor sorunu ile karşılaşıyorsanız çözümü için yapmanız gerekenleri yazımızın devamında detaylı bir şekilde bulabilirsiniz.

Televizyonda Netflix Açılmıyor (Çözümü)

Akıllı televizyonunuzda Netflix uygulamasını açmak istediğinizde televizyonda netflix açılmıyor diyorsanız çözümü için doğru yerdesiniz. Aşağıda yer alan adımları takip ederek bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

Netflix açılmıyor ne yapmalıyım diyorsanız aşağıdaki adımları sırasıyla izleyin:

  • Öncelikle televizyonunuzun elektriğini kesin. Bunun için televizyonun güç kablosunu prizden çıkarın.
  • Daha sonra evinizde bulunan modemin güç kablosunu prizden çıkarın.

Hem modem hem televizyon olmak üzere bu iki güç kablosunuda prizden çıkardıktan sonra yaklaşık 2 dakika kadar bekleyin. Daha sonra tekrardan kabloları prize takın.

Kabloları prize taktıktan sonra televizyonunuzu açmayın. Modeminizin tam olarak açılmasını bekleyin. Modeminizin üzerinde yer alan tüm ışıklar yandıktan sonra televizyonunuzu kumandasından açın.

Televizyonunuzu açtıktan sonra menüden Netflix uygulamasını açın. Smart TV Netflix Açılmıyor sorunu ile karşılaşıp karşılaşmadığınızı kontrol edin. Muhtemelen sorunsuz bir şekilde açılacaktır.

Android TV Netflix Açılmıyor

Android televizyonunuzda Netflix açılmıyorsa sırasıyla şu adımları uygulayın:

  • Android TV’nizde Ayarlar bölümüne girin.
  • Uygulamalar sekmesine basın.
  • Buradan Sistem uygulamaları kısmına gelin.

Android TV Netflix açılmıyor

Sistem uygulamaları bölümünde kumandanızdan menüyü sağa doğru kaydırın ve Netflix uygulamasını bulun. Netflix’i bulduktan sonra içerisine giriş yapın.

Netflix siyah ekran sorunu Android

Açılan pencerede Durmaya zorla seçeneğine basın ve tamam diyin. Ardından Verileri temizle seçeneğine basın tamam diyin. Önbelleği temizle kısmına basın ve tamam diyin.

Son olarak Varsayılanları temizle seçeneğine basın ve tamam diyerek işlemleri tamamlayın. Bu işlemleri yaptığınızda Netflix uygulaması sıfırlanmış olacak ve ilk kurduğunuz hâle dönmüş olacaktır.

Tüm bu işlemlerden sonra Android TV’nizde ana menüye dönerek Google Play mağazasına giriş yapın. Daha sonra şu adımları izleyin:

  • Google Play arama bölümüne “Netflix” yazın.
  • Ardından Etkinleştir butonuna tıklayın.

android tv netflix güncelleme

Karşımıza Etkinleştir butonu neden çıkıyor diye soracak olursanız az önce Durmaya zorla işlemini gerçekleştirdiğimiz için pasif hale gelmişti. Bu yüzden buradan tekrardan etkin hale getirmiş oluyoruz.

android tv netflix güncelleme nasıl yapılır

Etkinleştir dedikten sonra karşınıza Güncelle butonu gelecektir. Güncelle butonuna basın ve açılan Uygulama İzinleri penceresinde Kabul et butonuna basarak güncelleme işlemini gerçekleştirin.

Güncelleme işlemi bittikten sonra Netflix uygulamasını açın ardından e posta ve şifreniz ile uygulamaya giriş yapın. Böylece Android TV Netflix açılmıyor sorununu çözmüş olduk.

Bu yazımızda sizlere televizyonda netflix açılmıyor sorunu çözüm yollarından bahsettik. Konu hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmında dile getirebilirsiniz.

Samsung TV uygulama yükleme hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için Samsung TV Uygulama Yükleme Hatası (Çözümü) başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Yorum yapın