Samsung TV Uygulama Yükleme Hatası (Çözümü)

Samsung tv uygulama yükleme hatası alıyorsanız çözümü için yapmanız gerekenleri yazımızın devamında detaylı bir şekilde bulabilirsiniz.

Samsung TV Uygulama Yükleme Hatası (Çözümü)

Evinizde Samsung televizyon bulunuyorsa ve samsung tv uygulama yükleme hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için yapmanız gerekenleri aşağıda bulabilirsiniz.

  • İnternet bağlantınızı kontrol edin: Uygulama kurulumu için internet bağlantısı gereklidir. Modemi ve kablosuz ağı kontrol edin, gerekirse yeniden başlatın.
  • TV yazılımını güncelleyin: TV yazılımınızın güncel olup olmadığını kontrol edin. Ayarlar menüsünden Yazılım Güncelleme’ye giderek gerekirse güncelleyin.
  • Depolama alanınızı kontrol edin: Uygulamayı yüklemek için yeterli depolama alanınız olduğundan emin olun. Gereksiz dosyaları silerek veya bir USB bellek kullanarak depolama alanını artırabilirsiniz.
  • DNS ayarlarını değiştir: Uygulama yükleme hatalarını, DNS ayarlarını değiştirerek çözebilirsiniz. Ayarlar menüsünden Ağ’a gidin, IP Ayarları’nı seçin ve DNS Ayarlarını manuel olarak değiştirin.
  • TV’yi Fabrika Ayarlarına Sıfırlayın: Bu adım son çaredir. Ayarlar menüsünden “Destek” seçeneğine gidin ve “TV’yi Sıfırla” seçeneğini seçin. Bu adım, tüm ayarlarınızı ve uygulamalarınızı siler, bu nedenle bunu yalnızca son çare olarak kullanın.

Yukarıdaki adımları tek tek deneyerek sorunu çözmeye çalışın eğer sorun çözülmüyorsa kullanmış olduğunuz internet hizmetinizde güvenli internet özelliği açık olabilir.

İnternet hizmetinizde Güvenli internet özelliğini kullanıyorsanız bu özellik Samsung televizyonunuzda uygulama indirmenize engel oluyor olabilir.

Kullanmış olduğunuz internet hizmetinde “Güvenli İnternet” özelliği aktif ise Samsung televizyonunuzda uygulama yükleme hatası ile karşılaşabilirsiniz. Böyle bir durumda internet sağlayıcınızın müşteri hizmetlerine bağlanarak bu özelliği kapatmak istediğinizi dile getirebilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere samsung tv uygulama yükleme hatası çözüm yollarından bahsettik. Konu hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmında dile getirebilirsiniz.

Samsung TV’nizde Youtube ağ hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için yapmanız gerekenleri Samsung TV Youtube Ağ Hatası (Çözümü) başlıklı yazımızda bulabilirsiniz.

Yorum yapın