Akıllı Televizyon Security Error Hatası Nedir? – Kesin Çözüm

Hayatımızın bir parçası olan akıllı televizyonlarda bir takım problemler yaşanabiliyor. Bu problemlerden biriside televizyon security error hatası meydana gelmesidir.

Peki bu hata nedir, neden kaynaklanmaktadır bu soruların cevabını merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Akıllı Televizyon Security Error Hatası Nedir? – Kesin Çözüm

Evinizde akıllı televizyon bulunuyorsa ve sık sık internete giriyorsanız security error hatası ile karşılaşmanız mümkündür. Security error hatası adından da anlaşılacağı gibi bir güvenlik hatasıdır.

Akıllı televizyonlarda karşılaşılan security error hatası daha çok güvenli olmayan bir siteye erişim sağlamak istediğinizde ortaya çıkmaktadır.

Security error hatası ile Vestel, Toshiba, Samsung, Sony, Philips gibi akıllı televizyon sahibi iseniz karşılaşabilirsiniz.

Security error hatası çözümü için yapmanız gereken oldukça basittir. Televizyonunuzun ayarlar menüsünden HBBTV ayarını kapatmak bu hatayı çözecektir.

HBBTV nasıl kapatılır bilmiyorsanız aşağıda yer alan adımları izleyerek televizyon modelinize göre bu işlemi uygulayabilirsiniz.

Philips TV Security Error Hatası

Philips marka bir akıllı televizyona sahipseniz security error hatası için yapmanız gereken HBBTV ayarını kapatmak olacaktır.

Bunun için Home tuşuna basın ardından Kurulum sekmesine gelin ve TV Ayarları seçeneğine tıklayın. Buradan Genel Ayarlar bölümüne giriş yapın. Ardından HBB TV yi bulun ve kapalı konuma getirin.

Vestel TV Security Error Hatası

Eğer Vestel marka bir televizyona sahipseniz security error hatası çözümü için yine HBBTV ayarını kapatmak olacaktır.

HBBTV ayarını kapatmak için kumandanızdan menüye gelin. Menünün aşağısında yer alan Sistem sekmesine giriş yapın. Ardından Ayarlar bölümünden Daha fazla seçeneğine tıklayın. Buradan HBBTV kısmına gelerek kapalı konuma getirin.

Yukarıdaki adımları televizyon modelinize göre izleyerek uyguladıktan sonra artık security error hatası almayacaksınız. Yukarıda verilen çözüm yöntemleri hemen hemen bütün akıllı televizyonlarda aynıdır.

Kısacası televizyonunuzda security error hatası ile karşılaşıyorsanız yapmanız gereken tek şey HBBTV ayarını kapatmak olacaktır. HBBTV ayarını kapatmak için izlenilen yol televizyon modelinize göre farklılıklar gösterebilir.

Bu yazımızda sizlere akıllı televizyonlarda yaşanan security error hatası çözüm yollarından bahsettik. Umarım bu yazımız sorununuzu çözmeye yardımcı olur.

Televizyonunuzda kanalları gezerken ci modülü yok yazısı ile karşılaşıyorsanız bunun nedenini CI Modülü Yok Hatası Nasıl Düzeltilir? – Kesin Çözüm başlıklı yazımızda bulabilirsiniz.

“Akıllı Televizyon Security Error Hatası Nedir? – Kesin Çözüm” üzerine 2 yorum

Yorum yapın