Telegram Bağlanıyor Hatası (Çözümü)

Mobil cihazınızda telegram bağlanıyor hatası ile karşılaşıyorsanız öncelikli olarak internet bağlantınızın stabil olup olmadığını kontrol edin.

Telegram Bağlanıyor Hatası (Çözümü)

Bu yazımızda sizler için iOS ve Android cihazlarda yaşanılan telegram bağlanıyor hatası konusuna değineceğiz. Sizlerde bu hatayı yaşıyorsanız neden kaynaklandığını ve çözümü için neler yapabileceğinizi öğrenebileceğiniz yerdesiniz.

Telegram uygulamasını açtığınızda bağlanıyor yazısı ile karşılaşıyorsanız bu bir veya birden fazla nedenden kaynaklanabilir. Bu nedenlerden bazıları şu şekildedir;

  • İnternet bağlantısı sorunları (Bağlantı kopması veya yavaşlaması)
  • Telegram’ın güncel olmaması
  • Telegram sunucularında meydana gelen geçici sorunlar

Genellikle bu saymış olduğumuz nedenlerden üçüncüsü telegram connecting hatası ile karşılaşmanıza yol açmaktadır. Ancak bu hatayı sağlıklı bir şekilde çözebilmek için saymış olduğumuz nedenleri sırasıyla denemekte fayda vardır.

Öncelikle internet bağlantınızı kontrol edin. Wi-Fi üzerinden bağlanıyorsanız modeminizi kapatıp açmayı deneyebilirsiniz. Eğer internete hücresel veri üzerinden bağlanıyorsanız sinyal gücünün yeterli olduğundan emin olun gerekirse bu özelliği kapatıp tekrardan açmayı deneyin.

İnternet bağlantınızda sorun olmayıp bağlantı hızınızda bir sorun yaşıyor olabilirsiniz. Bunu kontrol etmek için Fast adresini ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. Site içerisinde otomatik olarak internet hızınızı test edebilirsiniz.

Telegram’ın güncel olmaması bağlanıyor hatası gibi sorunlar karşımıza çıkarabilir mi? Elbette çıkarabilir. Bu nedenle uygulamayı güncel tutmak en sağlıklısıdır. Aşağıdaki adımları takip ederek uygulama mağazası üzerinden Telegram’ı güncelleyin.

  • Google Play’i açın.
  • Mağaza arama kısmına “Telegram” yazın.
  • Güncelle butonuna dokunun.

telegram connecting hatası

Aynı şekilde iOS kullanıcısı iseniz şu adımları takip edin;

  • App Store’u açın.
  • Arama bölümüne “Telegram” yazın.
  • Uygulamayı güncelleyin.

Telegram uygulamasını güncelledikten sonra açın ardından bağlanıyor veya connecting yazısında takılı kalıp kalmadığını kontrol edin. Muhtemelen sorun düzelmiş olacaktır.

Tüm çözüm yöntemlerini uygulamanıza rağmen Telegram bağlanıyor hatası alıyorsanız uygulama sunucularından kaynaklı bir sorun olabilir. Böyle bir durum yaşanıyorsa teknik ekip tarafından sorunun giderilmesini beklemekten başka yapabileceğiniz bir işlem bulunmamaktadır.

Telegram çevrimiçi kapatma nasıl yapılır öğrenmek için Telegram Çevrimiçi Kapatma (Android/iOS) başlıklı yazımızı ziyaret edin.

Yorum yapın