Telegram Çevrimiçi Kapatma (Android/iOS)

Telefonunuzda Telegram mesajlaşma uygulaması yüklü ise ve telegram çevrimiçi kapatma nasıl yapılır bilmiyorsanız yazımızın devamını okuyun.

Telegram Çevrimiçi Kapatma (Android/iOS)

Bu yazımızda sizlere hem Android hem de iOS işletim sistemine sahip telefonlarda telegram çevrimiçi kapatma nasıl yapılır ondan bahsedeceğiz.

Telegram uygulaması içerisinde çevrimiçi olarak görünmek istemiyorsanız ve bu ayarı nasıl kapatacağınızı bilmiyorsanız doğru yerdesiniz.

  • Telegram uygulamasını açın.
  • Sol üst köşede yer alan üç çizgiye dokunun.
  • Ayarlar bölümüne girin.
  • Ardından Gizlilik ve Güvenlik sekmesine gelin.

telegram çevrimiçi sorunu

Gizlilik ve Güvenlik sekmesine girdikten sonra Son Görülme ve Çevrimiçi şeklinde bir ayar göreceksiniz. Bu ayarın üzerine dokunun ve “Hiç Kimse” olarak değiştirin.

Son Görülme ve Çevrimiçi ayarını görselde yer aldığı gibi Hiç Kimse olarak değiştirdiğinizde artık Telegram uygulamasında çevrimiçi olarak gözükmeyeceksiniz.

Telegram uygulamasında çevrimiçi özelliğini kapalı konuma getirdiğinizde diğer kişilerin çevrimiçi olup olmadığını göremezsiniz.

Yazımızın bu kısmında kadar Android işletim sistemine sahip telefonlarda bu ayar nasıl kapatılır ondan bahsettik. Şimdi ise iOS işletim sistemine sahip yani iPhone telefonlarda bu ayarı nasıl kaparız onu gösterelim.

iPhone telefonunuzda Telegram uygulamasını açın ve aşağıdaki yolu izleyin.

  • Telegram Ayarlar bölümüne gelin.
  • Gizlilik ve Güvenlik sekmesine girin.
  • Son Görülme ve Çevrimiçi özelliğine dokunun.
  • Hiç Kimse olarak ayarlayın.

Yukarıda yer alan adımları takip ederek iPhone telefonunuzda telegram çevrimiçi kapatma işlemini kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Telegram Çevrimiçi Takip Uygulaması

Telegram çevrimiçi takip uygulaması arıyorsanız uygulama mağazası üzerinden bu tarz birçok uygulama bulabilirsiniz. Android iseniz Google Play iOS iseniz App Store üzerinden arama yaparak çevrimiçi takip uygulaması bulabilirsiniz.

Bu tarz uygulamalar ne kadar işe yarıyor diye soracak olursanız tamamen soru işaretidir. Deneme yanılma yöntemiyle uygulamaları deneyerek işe yarayıp yaramadığını test edebilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere Telegram son görülme kapatma ve çevrimiçi kapatma nasıl yapılır ondan bahsettik. Bu konu hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmında dile getirebilirsiniz.

Telegram çok fazla deneme hatası alıyorsanız çözümü için Telegram Çok Fazla Deneme Hatası (Çözümü) başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Yorum yapın