Telefondan WiFi Şifresi Öğrenme (Programsız)

Telefondan WiFi şifrenizi öğrenebileceğinizi biliyor muydunuz? Telefondan wifi şifresi öğrenme işlemi nasıl yapılır merak ediyorsanız yazımızın devamını okuyun.

Telefondan WiFi Şifresi Öğrenme (Programsız)

Akıllı telefonlar artık günlük hayatımızın bir parçası oldu. Hâl böyle olunca artık bilgisayarlara gerek duymadan her işimizi telefonlardan hallediyoruz. Bu yazımızda sizlere telefondan wifi şifresi öğrenme nasıl yapılır ondan bahsedeceğiz.

  • Telefonunuzda tarayıcınızı açın.
  • Adres çubuğuna 192.168.1.1 yazın.
  • Kullanıcı adı ve şifrenizi girin ve modem arayüzüne giriş yapın.

modem arayüzüne girme telefondan

Modem arayüzüne giriş bilgilerinizi bilmiyorsanız internet üzerinden modeminizin modelini aratarak kullanıcı bilgilerine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Yazımız içerisinde yer alan adımlar Zyxel marka modem üzerinden anlatılmaktadır.

Zyxel marka modemlerin genellikle giriş bilgileri şöyledir;

  • Kullanıcı adı: admin
  • Şifre: 1234 veya admin

telefondan modem ayarları

Modem arayüzüne kullanıcı adınız ve şifreniz ile başarılı bir şekilde giriş yaptıktan sonra alt kısımda bulunan menüden Ağ Ayarı bölümüne gelin.

Ağ ayarı bölümünün üzerine geldiğinizde ufak bir menü açılacaktır. Buradan Kablosuz sekmesine girin. Kablosuz sekmesine giriş yaptıktan sonra en alt kısımda wifi şifrenizi görebileceksiniz.

telefonda wifi şifresi nasıl öğrenilir

Wifi şifrenizi tam olarak görebilmek için şifre yazan kısmın altında bulunan password unmask seçeneğini işaretleyin. Böylece telefondan wifi şifresi öğrenme işlemini kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Mobilde WiFi Şifresi Öğrenme Videosu

iPhone Wifi Şifresi Paylaşma

iPhone telefona sahipseniz ve wifi şifresi paylaşma nasıl yapılır bilmiyorsanız aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

  • Wifi şifresini paylaşacağınız cihazın ve kendi cihazınızında iOS en son sürümün yüklü olduğundan emin olun.
  • Her iki cihazda da WiFi özelliğini açık hale getirin.
  • iCloud hesabınıza giriş yapın. (E posta adresinizin karşı tarafın kişilerinde kayıtlı olması gerekir.)
  • Her iki cihazıda birbirine yakın tutun.

iphone wifi şifresi paylaşma

Her iki iPhone telefonunda ekran kilidinin açık olduğundan emin olduktan sonra paylaşmak istediğiniz telefonda WiFi ağını seçin ve kendi cihazınızda “Parolayı Paylaş” seçeneğine ardından bitti butonuna dokunun. Böylelikle iphone wifi şifresi paylaşma işlemini kolaylıkla yapabilirsiniz.

iPhone kasma sorunu yaşıyorsanız bu durumu ortadan kaldırmak için iPhone Kasma Sorunu Nasıl Çözülür? – (Etkili Yöntem) başlıklı yazımızı okuyun.

Yorum yapın