iPhone Kasma Sorunu Nasıl Çözülür? – (Etkili Yöntem)

iOS işletim sistemine sahip bir cihaza sahipseniz ve telefonunuzda gezinirken iphone kasma sorunu yaşıyorsanız çözümü için yazımızın devamını okuyun.

iPhone Kasma Sorunu Nasıl Çözülür? – (Etkili Yöntem)

Bazı iPhone kullanıcılarının telefonlarını kullanırken yaşadığı iPhone kasma sorunu için neler yapabiliriz diye soracak olursanız aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

  • Telefonunuzun Ayarlar bölümüne girin.
  • Ekran Süresi sekmesine gelin.
  • Ekran süresi menüsünün en alt kısmında bulunan “Ekran Süresi’ni Kapat” seçeneğine dokunun.

iphone ekran süresini kapatma

iPhone donma sorunu için yapıcağımız ilk işlem ekran süresini kapatmak olacaktır. Bunu uyguladıktan sonra telefonunuzda tekrardan Ayarlar bölümüne gelin.

  • Ayarlar bölümüne gelin.
  • Erişilebilirlik sekmesine dokunun.
  • Hareket bölümüne girin.
  • Hareketi Azalt özelliğini aktif hale getirin.

Ayarlar > Erişilebilirlik > Hareket yolunu izleyip Hareketi Azalt özelliğini aktif ettikten sonra Erişilebilirlik bölümüne geri dönün ve “Ekran ve Metin Puntosu” sekmesine girin.

Ekran ve Metin Puntosu menüsünde “Saydamlığı Azalt” ve “Beyaz Noktayı Azalt” özelliklerinin her ikisinide aktif hale getirin.

iPhone kasma sorunu çözümü için üçüncü yöntemide uyguladıktan sonra telefonunuzda Ayarlar > Genel > Arka Planda Uygulama Yenile yolunu izleyin.

iphone arka planda uygulama yenile kapatma

Arka Planda Uygulama Yenile menüsünde yer alan özelliği “Kapalı” konuma getirin. Eğer bu özellik sizlerin cihazında açık ise mutlaka kapatın.

Bu özelliği kapattığınızda telefonunuzda gezinirken arkaplanda uygulamalar otomatik olarak kendini yenilemeyecek ve telefonunuzun işlemcisini yormayacaktır.

iOS sürümünüzün güncel olup olmadığını kontrol edin. Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme yolunu izleyin ve güncelleme varsa mutlaka yapın.

Güncel olmayan telefonlarda kasma ve donma gibi birtakım sorunlar yaşayabilirsiniz. O yüzden telefonunuzu güncel tutmanız sağlıklı olacaktır.

Telefonunuzda gereksiz kullanmadığınız uygulamalar varsa mutlaka kaldırın. Kullanmadığınız uygulamalar arkaplanda çalışır halde olabilir ve bunun sonucunda iphone donma sorunu gibi problemler yaratabilir.

Kullandığınız uygulamalarla işiniz bittiğinde mutlaka tamamen kapattığınızdan emin olun. Home tuşuna iki kere basarak arkaplanda açık olan uygulamaları görebilir ve kapatabilirsiniz.

Eğer yaşadığınız sorunun donanımsal bir problemden kaynaklı olduğunu düşünüyorsanız Apple Destek adresinden yardım alabilirsiniz.

iPhone titreşim sorunu yaşıyorsanız çözümü için iPhone Titreşim Sorunu – Nasıl Çözülür? başlıklı yazımızı okuyun.

Yorum yapın