Telefondan Slayt Nasıl Yapılır? – [Detaylı Anlatım]

Günümüzde artık mobil cihazlar günlük hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline geldi. Durum böyle olunca bilgisayar üzerinde birçok yaptığımız işlemi artık mobil cihazlarımızdan yapmaktayız.

Bu yazımızda da sizlere telefondan slayt nasıl yapılır ondan bahsettik. Slayt nasıl yapılır telefondan diye soruyorsanız yazımızın devamını okuyun.

Telefondan Slayt Nasıl Yapılır? – [Detaylı Anlatım]

Bilgisayarlarda Microsoft’un ürünü olan PowerPoint programı sayesinde kolaylıkla slayt yapılabilmektedir.

Peki bilgisayar kullanmadan telefondan slayt nasıl yapılır diye soracak olursanız aşağıdaki adımları sırasıyla uygulayın.

  • Google Play mağazasını açın.
  • Mağaza arama kısmına “Microsoft PowerPoint” yazın.
  • PowerPoint uygulamasını telefonunuza yükleyin.

Microsoft’un ürün olan PowerPoint programının mobil uygulaması sayesinde akıllı telefonunuzda kolayca slayt oluşturabilir hatta ödevlerinizi yapabilirsiniz.

Powerpoint uygulamasını telefonunuza yükledikten sonra açın. Ardından microsoft hesabınızda oturum açmanız gerekecektir. Aksi takdirde slayt oluşturma ve düzenleme işlemlerini yapamazsınız.

powerpoint slayt yapma telefon

Microsoft hesabınızda oturum açtıktan sonra powerpoint ana ekranında sağ üst köşede yer alan “+” tuşuna basarak slayt oluşturmaya başlayabilirsiniz.

slayt nasıl yapılır telefondan

Açılan pencerede istediğiniz şablonu seçip slayt yapmaya başlayabilirsiniz. Eğer hazır şablonları kullanmak istemiyorsanız boş şablon seçebilirsiniz.

Mobil cihazlarda powerpoint uygulamasından hariç slayt yapabileceğimiz başka uygulamalar yok mu diye soracak olursanız elbette var.

Yazımızın geri kalan kısmında başka hangi uygulamalar aracılığı ile telefondan slayt nasıl yapılır ondan bahsedeceğiz.

Telefondan slayt yapmak için kullanabileceğiniz bir diğer uygulama Google Slaytlar uygulamasıdır.

Bu uygulamayı telefonunuza nasıl yükleyeceğinizi bilmiyorsanız aşağıdaki adımları takip edin.

  • Google Play mağazasına girin.
  • Arama kısmına “Google Slaytlar” yazın.
  • Uygulamayı telefonunuza yükleyin.

Google slaytlar uygulaması sayesinde bilgisayarınızı hiç açmadan tamamen telefon üzerinden son derece güzel slaytlar hazırlayabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere slayt nasıl yapılır telefondan ondan bahsettik. Umarım bu yazımız sizler için faydalı olmuştur. Görüşlerinizi yazının altında yer alan yorum kısmında belirtebilirsiniz.

Telefonda pdf açılmıyor sorunu yaşıyorsanız çözümü için Telefonda PDF Açılmıyor Sorunu – Nasıl Çözülür? [Android] başlıklı yazımızı okuyun.

Yorum yapın