Telefonda PDF Açılmıyor Sorunu (Çözümü)

Telefonda PDF açılmıyor diyorsanız doğru sayfadasınız demektir. Yazımızın devamını okuyarak bu sorunu tamamen ortadan kaldırabilirsiniz.

Telefonda PDF Açılmıyor Sorunu (Çözümü)

Herhangi bir belgeyi açmak istediğinizde telefon pdf açmıyor dediğinizi duyar gibiyim. Resmi bir belgeyi veya internetten indirdiğiniz herhangi belgeyi görüntülemek istediğinizde telefonum pdf açmıyor diyorsanız aşağıdaki adımları dikkatle takip edin.

Yaşadığınız telefonda pdf açılmıyor sorununun çözümünden önce bu problemin nedenlerinden bahsedelim.

  • İndirdiğiniz PDF dosyası bozuk olabilir.
  • Telefonunuzda PDF dosyalarını açabilecek programın olmaması.
  • İnternetten indirdiğiniz belgenin dosya formatı farklı olabilir.

Bu sorunla karşılaşmanızın nedenlerinden bahsettiğimize göre artık çözüme geçelim. Yukarıda yer alan nedenler arasındaki ikinci madde bizleri çözüme kavuşturacaktır.

Telefonunuzda pdf dosyalarını açabilmeniz için gerekli program bulunmuyorsa telefon pdf açmıyor sorunu ile karşılaşmanız olasıdır.

Peki pdf dosyalarını açabilmek için hangi programı indirmemiz gerekiyor diye soracak olursanız öncelikle akıllı telefonunuzda Google Play mağazasına giriş yapın.

Arama penceresine Adobe Acrobat Reader yazarak çıkan sonuca tıklayın. Uygulama mağazası listesinden adobe acrobat readere dokunun ve telefonunuza yükleyin.

Eğer mağaza listesinden adobe acrobat reader uygulamasını bulamadıysanız buradan ulaşabilirsiniz.

Şimdiye kadar ki aşamaları başarılı bir şekilde yaptıysanız artık telefonda pdf açılmıyor problemini ortadan kaldırmak için yapmamız gerekenlerden bahsedelim.

  • Adobe Acrobat Reader uygulamasını açın.
  • Google ile Giriş Yap diyin. (Herhangi bir hesap ile giriş yapabilirsiniz)
  • Uygulama anasayfasında alt menüden Dosyalar bölümüne gelin.
  • Dosyalar bölümünden Bu Aygıtta sekmesine dokunun.

telefonum pdf açmıyor

Burada sizden telefonunuzdaki dosyalara erişebilmesi için izin istenecektir. Karşınıza çıkan uyarı penceresinde Ayarlar’a Git butonuna tıklayın. Daha sonra tüm dosyalara erişime izin ver seçeneğini aktif hale getirin.

Buraya kadar herşey yolunda gittiyse artık telefonumuzda indirilen dosyayı açma vakti geldi demektir. Android’de pdf açmak için cihazınızda yüklü olan herhangi bir pdf dosyasının üzerine tıklayın.

telefon pdf açmıyor

Karşınıza hangi programla açmak istediğinizi soran bir pencere gelecektir. Buradan telefonunuza yüklemiş olduğunuz Adobe Acrobat Reader programını seçin ve Her zaman seçeneğine tıklayın.

Bu sayede artık android’de pdf dosyası açarken telefonda pdf açılmıyor gibi sorunlar yaşamayacaksınız. Yazımızda yer alan adımları sırasıyla eksiksiz bir şekilde uyguladıysanız telefonunuzda yüklü veya internetten indireceğiniz pdf dosyalarını başarılı bir şekilde açabilirsiniz.

Ücretsiz PDF Düzenleme

Ücretsiz pdf düzenleme yapmak için Small PDF adlı uygulamayı kullanabilirsiniz. Tamamen ücretsiz olan bu program sayesinde pdf dosyanızı düzenleyebilirsiniz.

Akıllı telefonunuzda Google Play mağazasına giriş yapın. Arama kısmına Small PDF yazın ve rengarenk simgesi olan uygulamayı telefonunuza indirin.

Eğer programı bulamadıysanız buradan başarılı bir şekilde telefonunuza indirebilirsiniz.

Bu program hem pdf okuyucu ve düzenleyicidir. Ücretsiz pdf düzenleme programı arıyorsanız bu program oldukça kullanışlıdır.

Samsung Telefon PDF Açmıyor – Nasıl Çözülür?

Samsung marka bir akıllı telefona sahipseniz ve telefonunuzda yüklü pdf belgelerini açmak istediğinizde samsung telefon pdf açmıyor sorunu yaşıyorsanız yazımız içerisinde yer alan Adobe Acrobat Reader programı ile bu sorunu çözebilirsiniz.

Xiaomi PDF Açılmıyor – Nasıl Çözülür?

Xiaomi akıllı telefonuna sahipseniz ve internetten yüklemiş olduğunuz veya cihazınızda yüklü olan pdf belgelerini açarken xiaomi pdf açılmıyor sorunu yaşıyorsanız yazımız içerisinde yer alan adımları uygulayarak bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

Huawei PDF Açmıyor – Nasıl Çözülür?

Huawei model bir android telefonunuz varsa pdf dosyalarını açmak istediğinizde huawei pdf açmıyor gibi problemler yaşıyorsanız Adobe Acrobat Reader programı ile bu sorunu çözebilirsiniz. Yazımız içerisinde bu programın nasıl kullanılacağı ayrıntılı bir şekilde anlatılmıştır.

Telefondan bilgisayara fotoğraf aktarma kablosuz bir şekilde nasıl yapılır bilmiyorsanız Telefondan Bilgisayara Fotoğraf Aktarma (Kablosuz) başlıklı yazımızı okuyun.

Yorum yapın