Sürat Kargo Takip No Hatası (Bilgi)

İnternetten alışveriş yaptığınızda sürat kargo takip no hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için yapmanız gerekenleri yazımızın içerisinde bulabilirsiniz.

Sürat Kargo Takip No Hatası (Bilgi)

Online alışverişinizde Sürat Kargo firması ile ürününüz size ulaşacak ise ve kargonuzun durumunu takip etmek istediğinizde sürat kargo takip no hatası alıyorsanız çözümü için doğru yerdesiniz.

Sürat kargo sitesinde ürününüzün takip numarasını girdiğinizde hata alıyorsanız ve sonuç bulunamıyorsa şu nedenlerden kaynaklanabilir;

  • Takip numarasını eksik veya hatalı giriyor olabilirsiniz.
  • Takip numaranız henüz sisteme işlenmemiş olabilir.
  • Site sunucularından kaynaklı bir problem olabilir.

Sürat kargo kayıt bulunamadı

Kargo takip sitelerinde sorgulama yapılırken en sık yapılan hatalardan birisi takip numarasının eksik veya hatalı girilmesidir. Eksik veya hatalı giriş yaptığınızda “Sürat kargo kayıt bulunamadı” gibi mesajlar alabilirsiniz.

Takip numaranızı kontrol edin ve ardından Sürat kargo sitesinde yer alan kargo sorgulama bölümüne manuel olarak girin. Kullanıcılar genellikle kopyala yapıştır yöntemi ile bu işlemi gerçekleştirmektedir.

Takip numarasını kopyalayıp yapıştırdığınızda eksik veya hatalı kopyalama yapıyor olabilirsiniz. Örneğin takip numaranızın sonunda bir boşluk kalmış olabilir ve sistem bunu bir karakter olarak algılayacak ve hata verecektir.

Gönderi sorgulama alanında takip numaranızı girdiğiniz hâlde bir sonuç ile karşılaşmıyorsanız Sürat Kargo şirketi sizin ürününüzü henüz sisteme girmemiş olabilir. Böyle bir durumda sorgulama yapsanızda sonuç alamazsınız.

Son olarak takip numarası hatası alıyorsanız site sunucularından kaynaklı bir problem olabilir. Böyle bir durumda teknik ekip tarafından sunucuların düzeltilmesini beklemekten başka yapabileceğiniz herhangi bir işlem yoktur.

Bu yazımızda sizlere sürat kargo takip no hatası neden kaynaklanır ve nasıl çözülür ondan bahsettik. Konu hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

PTT kargo il içi aktarma nedir bilmiyorsanız PTT Kargo İl İçi Aktarma Nedir? başlıklı yazımızı ziyaret ederek bilgi sahibi olabilirsiniz.

“Sürat Kargo Takip No Hatası (Bilgi)” üzerine bir yorum

Yorum yapın