PTT Kargo İl İçi Aktarma Nedir? (Bilgi)

PTT kargo ile teslim edilecek ürünü kontrol ederken karşımıza çıkan ptt kargo il içi aktarma nedir bilmiyorsanız yazımızın devamını okuyun.

PTT Kargo İl İçi Aktarma Nedir? (Bilgi)

İnternetten herhangi bir ürün satın aldığımızda mutlaka kargo takibi yapıyoruz. Peki PTT kargo ile teslim edilecek ürünlerin takibini yaparken karşımıza çıkan ptt kargo il içi aktarma nedir merak ediyor musunuz?

PTT Kargo takip etme ekranında “İl İçi Aktarmada” yazısı ile karşılaşıyorsanız bunun anlamı satın almış olduğunuz ürün bulunduğunuz ile ulaşmış demektir ve kısa bir süre içerisinde dağıtıma çıkacağı anlamına gelir.

Ptt il içi aktarma nerede gibi sorular soruyorsanız bulunduğunuz şehire gelmiş fakat henüz dağıtıma çıkmamış demektir. İl içi aktarma yazısını görünce kafa karışıklığı yaşayabilirsiniz. Satın almış olduğunuz ürün bulunduğunuz il içerisinde depoya ulaştığı anlamına gelmektedir.

Örnek verecek olursak siz İstanbul’da yaşıyorsunuz. Satın almış olduğunuz ürün Ankara’dan size gelecek. Eğer İl içi aktarma yazısını görüyorsanız ürün Ankara şehrinden İstanbul şehrinde yer alan depoya ulaşmış ve kısa bir süre içerisinde dağıtıma çıkacağı anlamına gelir.

İl İçi Aktarma Ne Kadar Sürer?

PTT kargo ile alakalı merak edilen bir diğer soru ise il içi aktarma ne kadar sürer şeklindedir. Bu soruya kesin cevap vermek mümkün değildir. Çünkü yoğunluğa bağlı olarak bu durum değişkenlik gösterebilir.

PTT Kargo Takip Nasıl Yapılır?

İnternetten satın almış olduğunuz bir ürün PTT kargo aracılığıyla size teslim edilecekse ve ptt kargo takip nasıl yapılır bilmiyorsanız aşağıdaki adımları takip edin.

ptt kargo takip nasıl yapılır

Açılan sayfada takip numarası yazan kutucuğa satın almış olduğunuz ürünün takip kodunu yazın. Ardından sorgula diyerek ürününüz hakkında detaylı bilgilere erişin.

Bu yazımızda sizler için ptt kargo il içi aktarma nedir ondan bahsettik. Bu konu hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmında dile getirebilirsiniz.

Yurtiçi kargo dağıtıma çıktı ne demek bilmiyorsanız Yurtiçi Kargo Dağıtıma Çıktı Ne Demek? başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Yorum yapın