Steam Manifesto Kullanılamaz (Çözümü)

Steam uygulamasında oyun indirirken steam manifesto kullanılamaz yazısı ile karşılaşıyorsanız çözümü için yazımızın devamını okuyun.

Steam Manifesto Kullanılamaz (Çözümü)

Bilgisayarınızda Steam uygulaması yüklü ise ve oyun indirme esnasında karşınıza steam manifesto kullanılamaz hatası geliyorsa çözümü için doğru yerdesiniz.

Bu hata ile karşılaşıyorsanız yapmanız gerekenler sırasıyla şöyledir;

  • Steam uygulamasından çıkış yapın.
  • Ardından “C:\Program Files\Steam” yolunu izleyin.
  • Burada appcache klasörünü silin.
  • Daha sonra Steam’e tekrardan giriş yapın.

manifesto kullanılamaz

Yukarıdaki işlemleri yaptıktan sonra Steam üzerinden oyun indirmeye çalışın ve Steam yükleme hatası ile karşılaşıp karşılaşmadığınızı kontrol edin.

Eğer sorun hâla devam ediyorsa bilgisayarınızda açık olan Steam uygulamasını tamamen kapatın. Arkaplanda çalışıp çalışmadığınız kontrol etmek için klavyenizden CTRL + ALT + DELETE tuşlarına basarak Görev Yöneticisini açarak kontrol edin. Gerekirse sağ tıklayıp işlemi sonlandır diyin.

Steam programını tamamen kapattıktan sonra şu adımları izleyin;

  • Windows + R tuşlarına basarak Çalıştır penceresini açın.
  • Çalıştır penceresi içerisine “steam://flushconfig” yazın.
  • Tamam diyerek işlemi tamamlayın.

steam yükleme hatası

Bu adımları uyguladıktan sonra tekrardan çalıştır penceresini açın ve kutu içerisine “cmd” yazın ve tamam diyin. Açılan komut istemi penceresine “ipconfig /flushdns” yazın ve enter diyin.

Tüm bu adımları uyguladıktan sonra yapılan değişikliklerin etkili olabilmesi için bilgisayarınızı yeniden başlatın. Bilgisayarınızı yeniden başlattıktan sonra Steam’e giriş yapın ve steam manifesto kullanılamaz hatası alıp almadığınızı kontrol edin.

Steam captcha hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için Steam Captcha Hatası (Çözümü) başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Yorum yapın