Steam Captcha Hatası (Çözümü)

Steam’e üye olmaya çalışırken steam captcha hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için yazımız içerisinde yer alan adımları sırasıyla uygulayın.

Steam Captcha Hatası (Çözümü)

Steam resmi web sitesi üzerinde üye olmaya çalışırken ben robot değilim aşamasında steam captcha hatası yaşıyorsanız çözümü için doğru yerdesiniz.

Bu hata ile karşılaşmanızın sebebi tek bir nedene bağlı olabileceği gibi birçok sebepten kaynaklanabilir. Bu sorunu çözmek için şu adımları takip edebilirsiniz;

  • Tarayıcınızın geçmişini ve çerezlerini temizlemeyi deneyin.
  • Farklı bir tarayıcı üzerinden Steam’e üye olmaya çalışın.
  • Tarayıcınız üzerinde gizli sekme açarak Steam’e üye olun.
  • Steam’in kendi uygulaması üzerinden üye olmayı deneyin.

Yukarıda yer alan adımları sırasıyla takip ederek bu sorundan kurtulmayı deneyebilirsiniz. Öncelikle kullanmış olduğunuz tarayıcınızın çerezlerini temizlemeyi deneyin. Bunu yapabilmek için şu adımları izleyin;

  • Google Chrome tarayıcısını açın.
  • Sağ üst köşede yer alan üç noktaya tıklayın.
  • Ayarlar bölümüne giriş yapın.
  • Gizlilik ve Güvenlik sekmesine gelin.
  • Tarama verilerini temizle seçeneğine tıklayın.

chrome önbellek temizleme

Tarama verilerini temizle penceresinde zaman aralığını Tüm zamanlar olarak ayarlayın ve aşağı kısımda yer alan tüm seçenekleri işaretleyin ardından tamam diyerek temizleme işlemini gerçekleştirin.

Bu işlemi yaptıktan sonra tarayıcınızı tamamen kapatın. Ardından tekrardan açarak Steam sitesine girerek kayıt olmayı deneyin muhtemelen artık Steam CAPTCHA yanıtınız geçersiz uyarısı ile karşılaşmayacaksınız.

Eğer sorun hâla devam ediyorsa Chrome tarayıcınız üzerinde gizli sekme açarak Steam’e üye olmayı deneyin. Bu yöntem yaşadığınız sorunu çözmede etkili bir yol olabilir.

Steam hesap oluşturma hatası yaşamaya devam ediyorsanız farklı bir tarayıcı üzerinden Steam’e üye olmayı deneyebilirsiniz. Farklı bir tarayıcı üzerinden üye olma işlemini başarıyla gerçekleştirebiliyorsanız kullanmış olduğunuz tarayıcınızda problem olduğu anlamına gelir.

Steam CAPTCHA yanıtınız Geçersiz

Tüm bunlara rağmen sorun düzelmiyorsa Steam’in kendi uygulaması içerisinden hesap oluşturmayı deneyebilir ve steam captcha hatası ile karşılaşıp karşılaşmadığınızı kontrol edebilirsiniz.

Steam uygulamasını bilgisayarınıza yüklemek için Steam adresini ziyaret edebilir sağ üst köşeden Steam’i yükleyin butonuna tıklayarak işlemi tamamlayabilirsiniz.

Steam indirme hızı arttırma nasıl yapılır bilmiyorsanız Steam İndirme Hızı Arttırma – Nasıl Yapılır? başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Yorum yapın