Steam İnternet Bağlantısı Yok Hatası (Çözümü)

Steam internet bağlantısı yok hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için yazımız içerisinde yer alan adımları sırasıyla takip ederek uygulayın.

Steam İnternet Bağlantısı Yok Hatası (Çözümü)

Bilgisayarınızda Steam yüklü ise ve açmak istediğinizde steam internet bağlantısı yok hatası alıyorsanız çözümü için doğru yerdesiniz. Aşağıda yer alan yöntemleri deneyerek bu sorundan kurtulabilirsiniz.

Öncelikle yapmanız gereken internet bağlantınızı kontrol etmek olacaktır. Eğer internet bağlantınız sağlıklı çalışmıyorsa veya kopmuşsa bu tarz hatalar meydana gelebilir.

Sorunun internet bağlantınız ile alakalı olduğunu düşünüyorsanız modeminize reset atmayı deneyin. Modeminizi kapatın ve 30 saniye kadar bekledikten sonra tekrardan açın. Modeminizin üzerinde yer alan ışıklar yandıktan sonra Steam’i açmayı deneyin.

İnternete bağlanırken DNS veya VPN kullanıyorsanız bunları kapatmayı deneyin. Windows üzerinde DNS ayarlarını kapatmak için şu adımları izleyin:

  • Windows arama çubuğuna “Ağ bağlantılarını görüntüle” yazın.
  • Açılan pencerede ağınıza sağ tıklayıp Özellikler diyin. (Ethernet veya WiFi)
  • Internet Protokolü Sürüm 4 (TCP/IPv4) seçin ve tekrardan Özellikler diyin.

İnternet var ama Steam ağına bağlanılamıyor

Karşınıza küçük bir pencere gelecektir. Burada yapmanız gereken yukarıdaki görselde olduğu gibi “DNS sunucu adresini otomatik olarak al” seçeneğini işaretlemek olacaktır. Eğer internet var ama Steam ağına bağlanılamıyor diyorsanız bu işlemi yapıp Steam’i açmayı deneyin.

Bilgisayarınızda herhangi bir VPN programı yüklü ise ve aktif olarak kullanıyorsanız bunu kapatın. VPN ile internete bağlanmanız Steam’i kullanmanıza engel olabilir.

Sorun sizden kaynaklı olmayabilir. Steam sunucularından kaynaklı bir problem meydana gelmiş olabilir. Böyle bir durumda sorunun giderilmesini beklemekten başka yapabileceğiniz herhangi birşey yoktur.

Sonuç olarak, Steam internet bağlantısı yok hatası birçok farklı nedenden kaynaklanabilir ve çözümü değişkenlik gösterebilir. Ancak yazımız içerisindeki adımları uygulayarak yaşamış olduğunuz sorunu çözmeye çalışabilirsiniz. Eğer sorun hala devam ederse, Steam destek ekibiyle iletişime geçerek daha fazla yardım alabilirsiniz.

Steam captcha hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için yapmanız gerekenleri Steam Captcha Hatası (Çözümü) başlıklı yazımızda bulabilirsiniz.

Yorum yapın