Samsung TV Youtube Ağ Hatası (Çözümü)

Samsung tv youtube ağ hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için yapmanız gerekenleri yazımız içerisinde detaylı olarak bulabilirsiniz.

Samsung TV Youtube Ağ Hatası (Çözümü)

Samsung marka akıllı televizyona sahipseniz ve samsung tv youtube ağ hatası yaşıyorsanız çözümü için doğru yerdesiniz. Yazımız içerisinde yer alan çözüm yollarını deneyerek bu sorundan kurtulabilirsiniz.

Samsung televizyonunuzda Youtube uygulamasına bir türlü giremiyorsanız öncelikle modeminize reset atmayı deneyin. Modeminizi güç tuşundan kapatın. Ardından 1 dakika kadar bekledikten sonra tekrardan açın.

Modeminizin üzerinde yer alan tüm ışıklar yandıktan sonra Samsung TV’nizde internete bağlandığınızdan emin olun. Daha sonra Youtube uygulamasını açarak herhangi bir sorun yaşayıp yaşamadığınızı kontrol edin.

Eğer sorun devam ediyorsa Samsung TV’nizde DNS adreslerinizi değiştirin. Bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

  • Televizyonunuzun kumandasından Home(Menü) tuşuna basın.
  • Açılan menüden Ağ bölümüne gelin.
  • Ardından Ağ Durumu sekmesine basın.

samsung tv youtube hatası

Ağ durumu bölümüne girdiğinizde internete bağlı olduğunuza dair yazı göreceksiniz. Burada aşağı kısımda yer alan IP Ayarları bölümüne girin.

samsung tv dns değiştirme

IP Ayarları bölümünde yukarıdaki görselde olduğu gibi DNS Ayarı bölümünü “Manuel Girin” şeklinde değiştirin. Ardından DNS Sunucusu yazan kısıma 8.8.8.8 DNS adresini veya daha farklı DNS adresi girebilirsiniz.

DNS adresini girdikten sonra Tamam diyerek işlemi tamamlayın. Ardından Youtube uygulamasını açmayı deneyin ve samsung tv youtube ağ hatası alıp almadığınızı kontrol edin.

Son olarak Samsung TV Youtube Açılmıyor diyorsanız televizyonunuzun fişini çekip tekrardan takmayı deneyin. Ardından televizyonu açarak sorunun düzelip düzelmediğini teyit edin.

Samsung televizyonunuzda TRT 4K açılmıyor ise TRT 4K Açılmıyor Samsung TV (Çözümü) başlıklı yazımıza göz atabilir ve sorunu çözebilirsiniz.

Yorum yapın