Samsung Tablet Youtube Güncelleme Sorunu – Nasıl Çözülür?

En çok kullanılan ve video izleme platformu olan Youtube uygulamasını açarken samsung tablet youtube güncelleme sorunu yaşıyorsanız bu sorunu ortadan kaldırmak için yazımızın devamını okuyun.

Samsung Tablet Youtube Güncelleme Sorunu – Nasıl Çözülür?

Genellikle android cihazlar üzerinde yaşanılan samsung tablet youtube güncelleme sorunu için yapmanız gereken oldukça basit bir yöntem mevcuttur.

Youtube uygulamasını açtığınızda karşınıza “Uygulamanızı Güncelleyin” yazısı çıkıyorsa yapmanız gereken adımları aşağıda bulabilirsiniz.

  • Telefonunuzun Ayarlar bölümüne giriş yapın.
  • Uygulamalar sekmesine gelin.
  • Youtube uygulamasını bulun ve dokunun.
  • Verileri temizle seçeneğine tıklayın.

Yukarıdaki adımları eksiksiz ve doğru bir şekilde uyguladıktan sonra Youtube uygulamasını açın. Muhtemelen artık samsung tablet youtube güncelleme sorunu yaşamayacaksınız.

Sorun hâla devam ediyorsa Youtube uygulamasını telefonunuzdan kaldırın. Daha sonra tekrardan yükleyin. tablet youtube güncelleme sorunu için etkili bir çözüm yolu olabilir.

Youtube uygulamasını kaldırıp tekrardan yükleme işlemi sorununuzu çözmediyse aşağıdaki adımları takip edin.

  • Android cihazınızın Ayarlar bölümüne giriş yapın.
  • Uygulamalar sekmesine dokunun.
  • Youtube uygulamasını bulun ve içerisine girerek Güncellemeleri Kaldır seçeneğine tıklayın.
  • Google Play mağazasını açarak arama kısmına Youtube yazın.
  • Mağazada Youtube uygulamasının sayfasını açın ve Güncelle butonuna tıklayın.

Youtube güncellemesi yaptıktan sonra youtube uygulamasına giriş yapın ve artık tablet youtube güncelleme sorunu ile karşılaşmayacaksınız.

Youtube güncel değil sorunu ile daha çok Android 5.0 sürümünden düşük cihazlarda yaşanıyor. Eğer 5.0 sürümünden düşük bir android cihaza sahipseniz bu sorunu yaşayabilirsiniz.

Youtube artık Android 5.0 sürümünden düşük cihazları desteklememektedir. Bu nedenden dolayı samsung tablet youtube güncelleme sorunu gibi birtakım sorunlar ile karşılaşabilirsiniz.

Youtube Mobil Sürümü Nasıl Kullanılır?

Android cihazınızın sürümü düşükse ve android youtube güncelleme sorunu yaşıyorsanız farklı bir yol izleyerek youtube platformuna erişebilirsiniz.

Öncelikle yapmanız gereken telefonunuzda yüklü herhangi bir tarayıcıyı açmak olacaktır. En iyi tarayıcı hangisi diye soracak olursanız Chrome tarayıcısını öneririz.

Tarayıcınızı açtıktan sonra adres çubuğuna m.youtube.com yazarak Youtube’a erişebilir izlemek istediğiniz içerikleri sorunsuz bir şekilde izleyebilirsiniz.

Youtube Uygulamasını APK olarak Dışarıdan Yükleme

Youtube güncel değil sorunu yaşıyorsanız Google Play mağazası yerine cihazınıza Youtube uygulamasını dışarıdan APK olarak yükleyebilirsiniz.

Bu yöntemi pek güvenilir bulmasakta youtube açılmama sorunu gibi problemler yaşayanlar için çözüm yolu olabilmektedir.

Neden 3.parti uygulamaları güvenli bulmuyoruz diye soruyorsanız Google Play mağazası güvenli olmayan programları mağazada yayınlamamaktadır. Bu nedenden dolayı en güvenli liman Google Play olmaktadır.

Youtube uygulamasına girdiğinizde Youtube.com adresine geçin hatasıyla karşılaşıyorsanız çözümü için yapmanız gerekenleri Youtube.com Adresine Geçin Hatası Nedir? – Kesin Çözümü başlıklı yazımızda bulabilirsiniz.

Yorum yapın