Samsung Lock Screen Stories Durduruldu Hatası – Nasıl Çözülür?

Samsung akıllı telefon kullanıcılarının özellikle j7 prime modelinde karşılaşılan lock screen stories durduruldu hatası nedir?

Bu hata neden kaynaklanmaktadır. Bu hatanın bir çözümü var mıdır? gibi soruların cevaplarını merak ediyorsanız yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Samsung Lock Screen Stories Durduruldu Hatası – Nasıl Çözülür?

Samsung kullanıcılarının özellikle j7 prime modelini kullananların karşısına çıkan lock screen stories durduruldu hatası telefonunuzun RAM kapasitesinin dolu olmasından kaynaklanabilir.

Samsung lock screen stories hatası bir başka nedeni RAM belleğinizi zorlayan uygulamalardan kaynaklı olabilir.

Bu hatadan kurtulmak için telefonunuzda yüklü olan ve kullanmadığınız gereksiz uygulamaları kaldırarak kurtulabilirsiniz.

Lock screen stories hatası çözümü için Package Disabler uygulamasını telefonunuza indirin. Google arama kısmına “package disabler apk” yazın ve güvendiğiniz siteden apk dosyasını indirin.

Programı telefonunuza yükledikten sonra açın. Program içerisinde arama kısmına Lockscreen Stories veya Kilit Ekranı Öyküleri yazın.

lock screen stories hatası

Eğer bunları yazmanıza rağmen sonuç çıkmıyorsa “com.samsung.android.key Package guardmgsupdator” yazın ve sağ tarafta yer alan kutucuğu işaretleyerek disable yani devre dışı hale getirin.

Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra muhtemelen artık lock screen stories hata mesajı ile karşılaşmayacaksınız.

Samsung Uygulama Önbelleği Temizleme

Samsung özellikle j7 prime modelinde karşılaşılan lock screen stories durduruldu hatası çözümü için önbelleği temizleyebilirsiniz.

Önbelleği temizleme işlemi için telefonunuzun Ayarlar bölümüne girin. Ardından Uygulamalar sekmesine dokunun.

Ekranın sağ üst kısmında bulunan üç noktaya basın. Sistem uygulamalarını göster seçeneğine tıklayın.

Sistem uygulamalarını göster seçeneğine tıkladığınızda karşınıza sisteminizde yüklü uygulamaların listesi gelecektir.

Bu listede lock screen stories’i bulun ve tıklayın. Lock screen stories kısmından Depolama sekmesine giriş yapın ve önbelleği temizle butonuna dokunun.

Önbelleği temizle butonuna dokunduğunuzda lock screen stories uygulamasının önbelleği temizlenmiş olacaktır.

Tüm işlemler bu kadar önbelleği temizleme işlemini yaptığınızda büyük olasılıkla bu hatadan kurtulmuş olacaksınız.

Samsung Lock Screen Stories Uygulamasını Kapatma

Herşeyi denediniz fakat bir türlü lock screen stories hatasından kurtulamadınız. Yukarıdaki adımları uyguladığınız halde lock screen durduruldu hatasından kurtulamadıysanız lock screen stories uygulamasını kapatmayı deneyebilirsiniz.

Bunun için akıllı telefonunuzun Ayarlar menüsüne gelin. Daha sonra Kilit Ekranı sekmesine dokunun. Buradan lock screen stories seçeneğini bulun ve OFF diyerek kapatın.

Eğer lock screen stories seçeneğini ayarlar bölümünde göremiyorsanız bu adımları uygulayın. Telefonun ana ekranına basılı tutun ve Widgets bölümünü açın.

Widgets menüsünde My Galaxy Widgets‘i bulun ve ana ekrana yerleştirin. Ana ekrana eklendiğinde bir pencere açılacaktır. Burada OFF simgesine tıklayarak kapalı konuma getirebilirsiniz.

Böylece artık lock screen stories durduruldu hatası almayacaksınız. Bu tür hataların sebepleri telefonunuzun yazılımı güncel olmamasından kaynaklanabilir.

Telefonunuzun Ayarlar kısmından yazılım güncellemesi yapmayı unutmayın. Yazılım güncelleme kısmından denetle yaparak güncel olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

Bu yazımızda sizler için Samsung lock screen stories durduruldu hatası çözüm yollarını paylaştık. Özellikle j7 prime modelinde karşılaşılan bu hata ile yukarıdaki çözüm yollarını denedikten sonra karşılaşmayacağınızı umuyoruz.

Samsung telefonunuzun yaşını öğrenmek istiyorsanız Samsung Telefon Yaşı Öğrenme (2023) başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

“Samsung Lock Screen Stories Durduruldu Hatası – Nasıl Çözülür?” üzerine bir yorum

Yorum yapın