Samsung Telefon Yaşı Öğrenme (2024)

Samsung marka bir telefona sahipseniz ve samsung telefon yaşı öğrenme nasıl yapılır bilmiyorsanız bu yazımız sayesinde öğreneceksiniz.

Samsung Telefon Yaşı Öğrenme (2024)

Satın almış olduğunuz Samsung telefonunuzun ilk açıldığı tarihi merak ediyor musunuz? Samsung telefon yaşı öğrenme nasıl yapılır gelin birlikte bakalım.

  • Öncelikle telefonunuzda arama bölümünü açın.
  • Tuşlama ekranı açıldıktan sonra *#12580*369# yazın.

samsung telefon açılış tarihi öğrenme

Yukarıda yer alan kodu girdiğinizde karşınıza bir pencere açılacaktır. Burada birden fazla bilgi bulunmaktadır. Biz bu kısımda Samsung telefon kaç yıllık ona bakacağız.

Açılan Main version adlı pencerede RF Cal yazan kısmın karşısında yer alan tarih sizin telefonunuzun ilk açılış tarihidir. Böylece samsung telefon ilk açılış tarihi öğrenme işlemini kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

RF Cal Nedir?

RF Cal nedir diye soracak olursanız ingilizce bir terimdir ve açılımı R adio F requency Cal ibration şeklindedir. Akıllı telefonlarda RF Cal telefonun ilk açılış zamanı olarak kabul edilmektedir.

Yazımız içerisinde yer alan kodu arama yapma ekranına girerek telefonunuzun ilk açıldığı tarihi böylece öğrenebilirsiniz. Oldukça basit olan bu işlemi model farketmeksizin tüm Samsung telefonlarda uygulayabilirsiniz.

Samsung telefonunuzda donanımsal bir sorun yaşıyorsanız yaşadığınız sorunu çözebilmek için Samsung | Destek adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere Samsung telefon yaşı öğrenme nasıl yapılır ondan bahsettik. Bu konu hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmında dile getirebilirsiniz.

Samsung telefonunuzda kamera başarısız hatası yaşıyorsanız çözümü için Kamera Başarısız Hatası Samsung – Kesin Çözümü başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Yorum yapın