Samsung Bulaşık Makinesi 4c Hatası (Çözümü)

Samsung marka bulaşık makinesine sahipseniz ve samsung bulaşık makinesi 4c hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için yazımızın devamını okuyun.

Samsung Bulaşık Makinesi 4C Hatası (Çözümü)

Evinizde bulunan Samsung marka çamaşır makinesinde samsung bulaşık makinesi 4c hatası yaşıyorsanız çözümü için doğru yerdesiniz.

Bulaşık makinenizde 4C hatası ile karşılaşıyorsanız bu sorun makinenizin su almamasından kaynaklanır. Kısacası makinenizin yeterince su alamamasından dolayı meydana gelmektedir.

Karşılaşılan 4C hatası genellikle durulama veya yıkama modunda karşınıza çıkabilir. Cihazınız yeterince su almadığında 4C uyarısı ile karşılaşırsınız.

Peki 4c hatası veya bir başka deyişle arızası nasıl giderilir diye soracak olursanız makineye bağlı su musluğunun gevşek olup olmadığını kontrol edin.

Eğer bulaşık makinenize bağlı musluk gevşekse ve su kaçırıyorsa bu hata ile karşılaşmanız mümkündür. Bulaşık makinenizin filtrelerini kontrol edin. Filtrelerde tıkanıklık olduğu durumlarda bu tarz sorunlar yaşayabilirsiniz.

samsung 4c hatası nasıl giderilir

Samsung 4C hatası nasıl giderilir diyorsanız şu adımları izleyin;

  • Öncelikle yaşadığınız dairenize soğuk su gelip gelmediğini kontrol edin.
  • Su tahliye borusunun doğru bağlanıp bağlanmadığını kontrol edin.
  • Su basıncını kontrol edin.

Tüm bu adımları uygularken herhangi bir tehlike yaşamamak için bulaşık makinenizin enerjisini tamamen kesmeyi unutmayın. Eğer bu konularda tecrübeli değilseniz mutlaka teknik servis çağırarak sorunu çözmeye çalışın!

4C hatası bir türlü düzelmiyorsa Samsung bulaşık makinesi su sayacı arızası yaşıyor olabilirsiniz. Böyle bir durumda su sayacı kartının değişmesi gerekmektedir.

Eğer sorun hâla devam ediyorsa mutlaka Samsung yetkili servis ile iletişime geçin. Uzman ekipten yardım alarak bu sorunu çözebilirsiniz. Size en yakın Samsung yetkili servisi bulabilmek için Samsung Yetkili Servis sayfasından arama yaparak kolayca bulabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere samsung bulaşık makinesi 4c hatası neden kaynaklanır ve çözümü için neler yapılabilir ondan bahsettik. Konu hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Samsung bulaşık makinenizde 4E hata kodu ile karşılaşıyorsanız çözümü için yapmanız gerekenleri Samsung Bulaşık Makinesi 4E Hatası – Kesin Çözüm başlıklı yazımızda bulabilirsiniz.

Yorum yapın