Samsung Bulaşık Makinesi 4E Hatası – Kesin Çözüm

Teknoloji devi Samsung şirketinin bulaşık makinesi birçok kişinin tercih ettiği ürünüdür. Bulaşık makinelerinde zaman zaman hatalar meydana gelebiliyor. Bunlardan biriside 4e hatası ile karşılaşılmasıdır.

Samsung bulaşık makinesi 4e hatası neden meydana gelmektedir. Bu sorunun bir çözümü var mıdır? 4e hata kodunun anlamı nedir? gibi sorularınız varsa bu yazımızda cevabını bulabilirsiniz.

Samsung Bulaşık Makinesi 4E Hatası – Kesin Çözüm

Samsung marka bulaşık makinesi kullanıyorsanız ve karşınıza 4E hatası çıktıysa ne yapmanız gerekiyor. Bu sorunun sebebi nedir diye merak ediyor musunuz?

Samsung bulaşık makinesi kullanıcılarının karşılaştığı 4e hatası bulaşık makinesine su gelmemesinden kaynaklı bir sorundur. Makine içerisine su gelmediğinden dolayı 4e hatası ile karşılaşırsınız ve makineniz çalışmaz.

Samsung bulaşık makinesi 4e hatası çözümü için ne yapmamız gerekiyor. Bu hatanın çözümü için öncelikle şebekeden bulaşık makinesine gelen suyun vanasını kontrol etmeniz gerekir.

Bulaşık makinesine gelen suyun vanası kapalı ise açmanız gerekir. Vana kapalı durumda olduğu zaman samsung 4e hatası ile karşılaşmanız muhtemeldir.

Samsung bulaşık makinesi 4e hatası çözümü için bir diğer yol ise su basınç seviyesini kontrol etmektir. Basınç seviyesi yeterli miktarda değilse ideal seviyeye getirilmelidir.

Samsung bulaşık makinesinin besleme musluğunun açık olup olmamasına bakılmalıdır. Kapalı ise açık duruma getirilmelidir.

Bulaşık makinesine gelen hortumları kontrol edebilirsiniz. Çatlak veya kırık olup olmadığına bakabilirsiniz. Eğer hortumda herhangi bir problem yok ise hortumu söküp tıkanıklık olup olmadığına bakabilirsiniz.

Tüm kontrolleri yaptıktan sonra bulaşık makinesini tekrardan başlatın. Hata alıp almadığınızı kontrol edin.

Samsung bulaşık makinesi 4e hatası sebebi su kaynağında problem olmasından dolayıdır. Makinenizin normalden fazla su alma problemi olabilir.

Musluk vanaları kapalı durumda olabilir. Su basıncı düşük olabilir. Su boşaltma pompasında bir problem olabilir.

Yukarıdaki tüm çözüm yollarını uyguladığınız halde samsung bulaşık makinesi 4e hatası ile karşılaşıyorsanız en kısa sürede teknik servis ekibinden destek alabilirsiniz.

Samsung Bulaşık Makinesi Hata Kodları

Samsung bulaşık makineniz varsa ve HC hatası alıyorsanız bunun anlamı ısıtma sağlayan parçanın yeterli sıcaklığa ulaşamamasıdır. Parçada arıza olduğundan dolayı servisi arayarak sorunu çözebilirsiniz.

Eğer DC hatası alıyorsanız Samsung bulaşık makinesi çalışırken kapağın açık kalmasından kaynaklı bir hata kodudur. Bunun için makinenin kapağının tam olarak kapalı olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

Samsung bulaşık makinesine sahipseniz ve 5C hatası ile karşılaşıyorsanız su tahliyesi problemi yaşıyorsunuz demektir. En kısa sürede teknik servisi arayarak sorunu çözebilirsiniz.

Samsung bulaşık makinesi e4 hatası alıyorsanız bu su sıcaklığı sorunu var anlamına gelir. En kısa zamanda servisi arayarak destek isteyebilirsiniz.

Eğer Samsung marka bir bulaşık makinesine sahipseniz ve karşınıza 5e hatası çıkıyorsa bunun sebebi programın takılı kalmasından kaynaklıdır. Bunun için cihazı resetlemeniz çözüm için yeterli olacaktır.

Samsung bulaşık makinesinin üzerinde yer alan power yani güç tuşuna uzun süreli bastığınızda bE2 hatası ile karşılaşırsınız. Bu sorun düzelmediği takdirde servisi arayarak destek alabilirsiniz.

Samsung bulaşık makinesi LE hatası su sızıntısı olduğu zamanlar karşımıza çıkar. Bunu için öncelikle cihazı kapatıp fişini prizden çekmeniz gerekmektedir. Daha sonra teknik servisi arayarak destek alabilirsiniz.

Bulaşık makinenizde Dr hatası ile karşılaşıyorsanız kapak açık kalmış olabilir. Bunun için kapağın kapalı olup olmadığını kontrol edebilir açık kalmış ise kapatabilirsiniz.

Bu yazımızda sizler için samsung bulaşık makinesi hataları neden kaynaklanıyor ve çözüm yolları nelerdir onlardan bahsettik. Umarım yazımız karşılaştığınız problemleri çözmeye yardımcı olur.

Yorum yapın