Rust Steam Auth Timeout Hatası (Çözümü)

Bilgisayarınızda rust steam auth timeout hatası alıyorsanız çözümü için neler yapabileceğinize dair bilgileri yazımız içerisinde bulabilirsiniz.

Rust Steam Auth Timeout Hatası (Çözümü)

Bu yazımızda sizlere Steam’de sıkça yaşanılan rust steam auth timeout hatası nasıl çözülür ondan bahsedeceğiz. Bu hata ile karşılaşıyor ve çözüm yollarını arıyorsanız doğru yerdesiniz.

PC’nizde Rust adlı bilgisayar oyunu yüklü ise ve Steam üzerinden oyunu açmak istediğinzde auth timeout hatası alıyorsanız ilk adım olarak şu yolu izleyin;

  • Ctrl + Alt + Delete tuşlarına basarak Görev Yöneticisini açın.
  • İşlemler sekmesinde Steam programını bulun.
  • Sağ tıklayıp Görevi Sonlandır diyin.

Steam programını normal olarakta kapatabilirsiniz ancak bu adımları takip ettiğinizde programı arka planda tamamen kapatmış olacaksınız. Bu nedenle hatanın çözümü için en doğru yol budur.

Steam programını bilgisayarınızda tamamen kapattığınıza emin olduktan sonra sağ tıklayıp Yönetici olarak çalıştırmayı deneyin. Muhtemelen Steam’i Yönetici olarak çalıştırdığınızda sorun düzelmiş olacaktır.

Eğer sorun hâla devam ediyorsa ikinci adım olarak Steam üzerinden oyun dosyalarının bütünlüğünü doğrulamayı deneyebilirsiniz. Bunu yapabilmek için şu adımları izleyin;

  • Steam’i açın.
  • Kütüphane bölümüne gelin.
  • Sol kısımdan Rust oyununu bulun.
  • Sağ tıklayıp Özellikler diyin.

rust steam açılmıyor

Ardından açılan pencerede Yerel Dosyalar sekmesine gelin. Burada Oyun dosyalarının bütünlüğünü doğrula butonuna tıklayın. Bu işlemin süresi bilgisayarınızın hızına bağlı olarak değişkenlik gösterebilir.

Oyun dosyalarını doğruladıktan sonra Steam üzerinden Rust oyununu açmayı deneyin. Oyunu açtığınızda Auth Timeout hatası alıp almadığınızı kontrol edin. Yüksek ihtimalle sorun düzelmiş olacaktır.

Böylece rust steam auth timeout hatası konusunun sonuna geldik. Konu hakkındaki olumlu veya olumsuz görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Steam programında internet bağlantısı yok hatası alıyorsanız çözümü için Steam İnternet Bağlantısı Yok Hatası (Çözümü) başlıklı yazımızı okuyun.

Yorum yapın