Resimden Font Bulma Nasıl Yapılır? (Resimli Anlatım)

İnternet ortamında yer alan görsellerin yazı tiplerini öğrenmek için yani resimden font bulma nasıl yapılır merak ediyorsanız yazımızın devamını okuyun.

Resimden Font Bulma Nasıl Yapılır? (Resimli Anlatım)

İnternette dolaşırken bir görsel gördünüz ve görselde yer alan yazı tipini hiç merak ettiniz mi? Eğer merak ettiyseniz bu yazımızda sizlere resimden font bulma nasıl yapılır ondan bahsedeceğiz.

  • Öncelikle FontSquireel isimli websitesini ziyaret edin.
  • Ardından site içerisinde yer alan Upload Image adlı butona tıklayın.

görselden font bulma

Bilgisayarınızdan veya mobil cihazınızdan yazı tipini öğrenmek istediğiniz görseli seçin. Site içerisine upload etmek istediğiniz görseli sürükleyerekte gerçekleştirebilirsiniz. Kısa bir not olarak şunu düşelim sürükleme işlemini yalnızca bilgisayar üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Görseli siteye yüklediğinizde yapay zeka otomatik olarak görsel içerisindeki yazıları ve harfleri tarayacaktır. Resmi siteye yüklediğinizde sadece yazıların olduğu kısmı seçip işleme devam edebilirsiniz.

Böylece sistem daha net bir şekilde harfleri ve yazıları okuyacak ve en doğru sonucu sizin karşınıza çıkaracaktır. Yüklemiş olduğunuz görselin kalitesini kontrol edin. Eğer düşük bir kalitedeyse sağlıklı sonuçlar alamayabilirsiniz.

resimdeki yazı tipini bulma

Görseli yükleyip tüm ayarlamaları yaptıktan sonra “Matcherate It” adlı butona tıklayın. Çok kısa bir süre içerisinde resimden font bulma işlemi tamamlanacaktır.

İşlemi bittikten sonra görsel içerisinde kullanılan fontlar liste halinde size sunulacaktır. Buradan kolaylıkla görselde kulanılan fontu görebilirsiniz.

Resimden Font Bulma Sitesi 2

Yazımızın şimdiye kadar ki kısmında FontSquireel adlı siteden bahsettik. Şimdi sizlere resimdeki yazı tipini bulma işlemi için kullanabileceğiniz bir başka siteden bahsedeceğiz.

  • WhatTheFont adresini ziyaret edin.
  • Site içerisinde yer alan “Click here to upload an image” yazısına tıklayın.
  • Bilgisayarınızdan veya mobil cihazınızdan görseli seçin.

yazı tipi bulma görsel

Görseli seçtikten sonra site içerisinde görselin kırpma işlemini gerçekleştirin. Görselde yer alan yazı tipini öğrenmek istiyorsanız yazı tipi görünecek şekilde kırpma işlemini gerçekleştirin.

Kırpma işleminden sonra mavi renkte bulunan ok işaretli butona tıklayın. İşlem tamamlandıktan sonra size görselde yer alan fontların listesini sıralayacaktır.

İnternet üzerinde resimden font bulma işlemi için yüzlerce site bulunmaktadır. Yazımız içerisindeki iki siteyide kullanabilirsiniz. Bu tarz sitelerin temel mantığı hep aynıdır.

Resimdeki yazı tipini bulma işlemi için siteye giriş yapın görseli upload edin ve görselde yer alan yazı gözükecek şekilde kırpma işlemi gerçekleştirin. Tüm işlemler bu kadar basit.

Telefonda Resimden Font Bulma Nasıl Yapılır?

Yazımız içerisinde yer alan bu işlemleri hem bilgisayarınızda hem de mobil cihazlarınızda gerçekleştirebilirsiniz. Android veya iOS işletim sistemine sahip cihazınız varsa kolaylıkla bu işlemleri yapabilirsiniz.

  • Telefonunuzda kullandığınız tarayıcıyı açın.
  • Yazımız içerisinde yer alan yazı tipi bulma sitesini ziyaret edin.
  • Upload image butonuna tıklayın.
  • Cihazınızın galerisinde yer alan görseli seçin.

Telefondan bu işlemleri gerçekleştirmek bu kadar basit. Sizlerde beğendiğiniz bir görseldeki yazı tipini bu adımları uygulayarak kolayca bulabilirsiniz.

Telefonda gif nasıl yapılır veya videoyu gif yapma işlemini merak ediyorsanız GIF Nasıl Yapılır? (Videoyu GIF Yapma) başlıklı yazımızı okuyun.

Yorum yapın