GIF Nasıl Yapılır? (Videoyu GIF Yapma)

Telefonunuzdaki herhangi bir videoyu gif yapmak ister misiniz? Telefonda gif nasıl yapılır öğrenmek istiyorsanız yazımız size rehberlik edecektir.

GIF Nasıl Yapılır? (Videoyu GIF Yapma)

Mobil cihazlarda gif nasıl yapılır hiç merak ettiniz mi? Telefonunuzda yer alan videoları veya internet üzerinde beğendiğiniz bir videoyu gif haline dönüştürmek bu yazımızı okuduktan sonra artık çok kolay hale gelecektir.

Telefonda gif yapmak için birçok araç bulunmaktadır. Bu yazımızda sizlere bu araçlardan ve yöntemlerden bahsedeceğiz. Sizleri daha fazla merakta bırakmadan gif yapma işlemlerine geçelim.

Öncelikle videodan gif yapmak için uygulama mağazası üzerinden InShot adlı uygulamayı indirmeniz gerekmektedir. Gif yapacağımız videoyu 4 veya 5 saniye şeklide kırpmamız gerekmektedir.

InShot uygulamasını telefonunuza indirdiyseniz artık video kırpma işlemlerine geçebiliriz.

  • InShot uygulamasını açın.
  • Video kısmına dokunun.
  • Gif yapmak istediğiniz videoyu seçin.

telefonda gif yapma

Videoyu seçtikten sonra gif yapmak istediğiniz 5 saniyelik kısmı ayarlayın ve üst sekmede yer alan “Böl” seçeneğine dokunun. Böldüğünüz yerden geriye kalan kısmı silin.

Gif yapmak istediğiniz videonuzun 5 saniyelik kısmını ayarladıktan sonra sağ üst köşeden Kaydet butonuna tıklayın ve galerinize kaydedin.

Artık videomuz gif yapmak için hazır hâle gelmiş bulunmaktadır. Şimdi yapmamız gereken kaydetmiş olduğumuz videoyu gif formatına dönüştürmek olacaktır. Bunun için aşağıdaki yolu izleyebilirsiniz.

  • Öncelikle Convertio adresini ziyaret edin.
  • Site içerisinde yer alan dosyaları seçin butonuna tıklayın.
  • Telefonunuza kaydetmiş olduğunuz videoyu seçin.
  • Ardından “Dönüştür” butonuna tıklayın.

videodan gif yapma

Dönüştürmek istediğiniz videonun uzunluğuna ve çözünürlüğüne bağlı olarak işlem biraz uzun sürebilir. Dönüşüm tamamlandıktan sonra dosyayı cihazınıza indirin.

Artık düzenlemiş olduğumuz videomuzu gif haline dönüştürmüş bulunmaktayız. Telefonunuzun galerisine giderek gif dosyanızı bulabilirsiniz. Herşey bu kadar basit.

Yazımız içerisindeki araçlar dışında daha farklı uygulamalar ve yöntemler ile gif yapabilmeniz mümkündür. Sizlere en basit yoldan gif yapma işleminden bahsettik.

İnternet üzerinde birçok dönüştürücü sitesi mevcuttur. Bu dönüştürücüler sayesinde videolarınızı kolaylıkla gif formatına çevirebilirsiniz. Bazı siteler ücretli olup üyelik sistemi ile bu işlemi gerçekleştirmektedir.

Yazımız içerisindeki bahsetmiş olduğumuz dönüştürücü sitesi tamamen ücretsizdir ve üye olmanız gerekmemektedir. Eğer üye olursanız birtakım ekstra özelliklerden faydalanabilirsiniz.

Bu yazımız ile birlikte artık gif nasıl yapılır öğrenmiş bulunmaktasınız. Beğendiğiniz videoları gif haline bu yazımız içerisindeki yöntemi uygulayarak kolayca çevirebilirsiniz.

Videoyu gif yapma işleminin mantığı dosya formatını çevirmektir. Örneğin .mp4 formatındaki bir videoyu .gif formatına dönüştürerek videoyu gif yapmış olursunuz.

Telefonda jpeg dosyası nasıl yapılır bilmiyorsanız Jpeg Dosyası Nasıl Yapılır Telefonda? – [Detaylı Bilgi] başlıklı yazımızı okuyun.

Yorum yapın