Redmi 9T Kapandı Açılmıyor (Çözümü)

Xiaomi Redmi 9T model telefona sahipseniz ve redmi 9t kapandı açılmıyor sorunu yaşıyorsanız çözümü için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Redmi 9T Kapandı Açılmıyor (Çözümü)

Xiaomi Redmi 9T telefona sahipseniz ve redmi 9t kapandı açılmıyor sorunu ile karşı karşıya iseniz çözümü için doğru yerdesiniz. Bu yazımız sorunu çözmeniz adına rehber niteliği taşımaktadır.

Redmi 9T’nin kapandığı ve açılmadığı durumlar için olası nedenler ve çözüm önerileri aşağıda tüm detaylarıyla birlikte yer almaktadır.

Batarya Sorunu

Redmi 9T model telefonun açılmama durumu genellikle bataryanın tamamen boşalmasından kaynaklı olmaktadır. Bunun yanı sıra bataryada arızada meydana gelmiş olabilir.

Eğer Redmi 9T telefonunuzun bataryası tamamen bitmiş ise takdir edersiniz ki telefonunuz açılmayacaktır. Böyle bir durumda yapmanız gereken telefonunuzu şarja takmak ve yarım saat kadar beklemek olacaktır.

Redmi 9T şarj bitti açılmıyor

Yarım saat kadar bekledikten sonra telefonunuzun güç tuşuna basarak açmayı deneyin. Eğer sorunsuz bir şekilde açılıyorsa pilin tamamen boşalmasından kaynaklı açılmadığını teyit etmiş olacaksınız.

Eğer telefonunuzu şarja takmanıza rağmen hâla açılmıyorsa şarj adaptöründe veya kablosunda bir problem olabilir. Farklı bir şarj adaptörü veya kablosu ile şarj etmeyi deneyebilirsiniz.

Sorunun pilden kaynaklı olduğunu düşünüyorsanız en kısa süre içerisinde telefonunuzu yetkili servis merkezine götürerek uzman ekip tarafından yardım almayı deneyebilirsiniz.

Yazılım Güncellemesi Sorunları

Çok nadir bir durumda olsa bazen yazılım güncellemesi sonrası telefonunuz açılmayabilir. Yazılım güncellemelerinden sonra telefon otomatik olarak yeniden başlatılır. Bu esnada telefonunuz yeniden başlarken yükleme ekranında donup kalabilir.

Eğer Redmi 9T güncelleme sonrası açılmıyor ise şu adımları izleyebilirsiniz;

  • Telefonunuzu şarja takın ardından güç düğmesine basılı tutarak yeniden başlatmayı deneyin.
  • Güç düğmesi ve ses açma düğmesine birlikte aynı anda basarak Kurtarma modu ekranına gelebilir oradan telefonunuzu açmayı deneyebilirsiniz.

Donanımsal Sorunlar

Redmi 9T’nin açılmaması donanımsal bir sorundan kaynaklı olabilir. Örneğin güç tuşu ve telefon üzerinde yer alan diğer tuşlar arızalı olabilir. Ayrıca anakart gibi telefon içerisinde yer alan parçalardan herhangi biri zarar görmüş olabilir.

Redmi 9T açılmıyor ise ve donanımsal bir sorun olduğunu düşünüyorsanız sizin yapabileceğiniz herhangi bir işlem yoktur. En kısa zaman içerisinde telefonunuzu yetkili servise göndererek yardım almalısınız.

Bu yazımızda sizlere redmi 9t kapandı açılmıyor sorunu nasıl çözülür ondan bahsettik. Konu hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Xiaomi şarj olmuyor sorunu nasıl çözülür merak ediyorsanız Xiaomi Şarj Olmuyor Sorunu Nasıl Çözülür? – (Detaylı Bilgi) başlıklı yazımızı ziyaret edebilirsiniz.

“Redmi 9T Kapandı Açılmıyor (Çözümü)” üzerine 3 yorum

  1. telefon ekranı yarım yarım daha sonra bir anda kapandı ve içinde şarj olmasına rağmen internetten yetkili bulamadım çözümünü bilen var mı

    Yanıtla
Yorum yapın