Rainbow Six Siege Bağlantı Hatası (Çözümü)

Rainbow Six Siege bağlantı hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için yapmanız gerekenler detaylı bir şekilde yazımız içerisinde yer almaktadır.

Rainbow Six Siege Bağlantı Hatası (Çözümü)

Bilgisayarınızda yüklü olan online oyunda Rainbow Six Siege bağlantı hatası yaşıyorsanız çözümü için aşağıdaki adımları sırasıyla deneyin.

  • Bilgisayarım klasörünü açın.
  • Belgeler bölümüne gelin.
  • My Games klasörü içerisine girin.

My Games klasörü içerisinde Rainbow Six – Siege adlı klasöre çift tıklayın. Karşınıza bir veya birden fazla klasör gelecektir. Aşağıda yer alan adımları tüm klasörler için uygulayın.

  • GameSettings adlı dosyayı not defteri ile açın.
  • Açılan dosya içerisinde en aşağıya inin.
  • UseProxyAutoDiscovery kısmını bulun.

rainbow six siege bağlanmıyor

Burada yapmanız gereken UseProxyAutoDiscovery yazan kısmın karşısında 1 yazıyor ise 0 olarak 0 yazıyor ise 1 olarak değiştirmenizdir. Yani kısacası UseProxyAutoDiscovery = 0 veya UseProxyAutoDiscovery = 1 olarak değiştirdikten sonra dosyayı kaydedip çıkın.

Ardından oyuna giriş yapmayı deneyin ve herhangi bir bağlantı sorunu yaşayıp yaşamadığınızı kontrol edin. Eğer sorun hâla devam ediyorsa ikinci yöntem olarak şu adımları izleyin.

Windows + R tuşlarına basarak Çalıştır penceresini açın. Ardından açılan pencerede yer alan kutucuğa “cmd” yazın ve tamam diyin. Karşınıza gelen komut istemi penceresine aşağıdaki kodları sırasıyla yazın.

  • ipconfig /release
  • ipconfig /flushdns
  • ipconfig /renew

Yukarıda yer alan kodları sırasıyla girip enter dedikten sonra yapılan işlemlerin etkili olabilmesi için bilgisayarınızı yeniden başlatın. Bilgisayarınız yeniden açıldıktan sonra oyuna giriş yapmaya çalışın ve Rainbow Six Siege Server Connection error hatası alıp almadığınızı kontrol edin.

Tüm bunlara rağmen sorun devam ediyorsa VPN aracılığı ile oyuna girmeyi deneyin. Bilgisayarınızda yüklü olan VPN programını çalıştırıp aktif edin ardından oyuna giriş yapmayı deneyerek herhangi bir bağlantı problemi ile karşılaşıp karşılaşmadığınızı kontrol edin.

Bir türlü sorun düzelmiyorsa ip adresiniz engel yemiş olabilir. Böyle bir durumda modeminize reset atarak bu sorunu çözmeyi deneyebilirsiniz.

Rainbow Six Siege oyununun sunucularından kaynaklı problemler yaşanıyor olabilir. Böyle bir durumda sorunun sizden kaynaklı olup olmadığını anlamak için oyunun sosyal medya hesaplarını örneğin Twitter hesabını takip ederek herhangi bir bakım çalışması veya arıza yaşanıp yaşanmadığını kontrol edebilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere rainbow six siege bağlantı hatası çözüm yollarından bahsettik. Bu konu hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmında dile getirebilirsiniz.

Epic Games giriş hatası alıyorsanız çözümü için Epic Games Giriş Hatası (Çözümü) başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Yorum yapın