Epic Games Giriş Hatası (Çözümü)

Bilgisayarınızda Epic Games programı yüklü ise ve epic games giriş hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için yazımızın devamını okuyun.

Epic Games Giriş Hatası (Çözümü)

Epic Games giriş hatası yaşıyorsanız bu sorunu ortadan kaldırmak için yapmanız gerekenleri bu yazımız içerisinde bulabilirsiniz.

Öncelikle sorunun sizden kaynaklı olup olmadığını anlamak için Epic Games sunucularının çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Bunu yapabilmek için aşağıdaki yolu izleyin.

epic games giriş yapamıyorum

Açılan sayfada sunucuların çalışıp çalışmadığını kontrol edebilirsiniz. Eğer yeşil renkte “Operational” yazısını görüyorsanız sunucular sağlıklı çalışıyor anlamına gelmektedir.

Epic games giriş yapamıyorum diyorsanız başlatıcının güncel olup olmadığını kontrol edin. Bir güncelleme bulunuyor ise mutlaka güncelleme işlemini gerçekleştirin.

Bilgisayarınızın sistem gereksinimleri Epic Games başlatıcısını açmak için yeterli olup olmadığın teyit edin. Bunun için Epic Games | Sistem Gereksinimleri adresini ziyaret edebilir sistem gereksinimlerini kontrol edebilirsiniz.

Eğer Epic Games açılmıyor ise sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırmayı deneyebilirsiniz. Bu yöntem birçok açılmama sorunu için etkili bir yol olabilmektedir.

Ekran kartınızın güncel olup olmadığını kontrol edin. Bunun için NVIDIA ekran kartına sahipseniz GeForce Experience panelinden güncelleme işlemlerini yapabilirsiniz.

Ekran kartınızı bilgisayarınızın Aygıt Yöneticisi kısmından da yapabilirsiniz. Bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız aşağıdaki adımları izleyin.

  • Windows arama çubuğuna “Aygıt Yöneticisi” yazın.
  • Açılan pencerede “Görüntü Bağdaştırıcıları” sekmesine gelin.
  • Ekran kartınıza sağ tıklayıp “Sürücüyü Güncelleştir” seçeneğine tıklayın.

Bu adımları uyguladığınızda internet üzerinden eğer güncelleme varsa otomatik olarak tespit edip bilgisayarınıza indirmeye başlayacaktır.

Epic Games giriş hatası ile karşılaşıyorsanız Launcher’i yani başlatıcıyı bilgisayarınızdan tamamen kaldırıp tekrardan kurmayı deneyebilirsiniz.

Otomatik driver yükleme nasıl yapılır bilmiyorsanız Otomatik Driver Yükleme Nasıl Yapılır? – [Detaylı Anlatım] başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Yorum yapın