PUBG Sunucular Meşgul Hatası (Çözümü)

Bilgisayarınızda veya mobilde pubg sunucular meşgul hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için yapmanız gerekenleri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

PUBG Sunucular Meşgul Hatası (Çözümü)

Bu yazımızda bilgisayarlarda ve mobil cihazlarda sıkça yaşanan pubg sunucular meşgul hatası konusuna çözüm yolları ile birlikte değineceğiz. Bu hata ile karşılaşıyor ve çözmek istiyorsanız tam yerindesiniz.

PUBG oyununu içerisinde sunucuların meşgul olduğuna dair hata mesajı almanızın olası nedenleri şu şekildedir;

  • İnternet bağlantınız ile alakalı sorun olabilir.
  • Oyunun sunucularından kaynaklı sorun olabilir.

Öncelikle internet bağlantınızın stabil bir şekilde çalıştığından emin olun. Oyuna giriş yaptığınızda anlık olarak bağlantınız kopmuş olabilir veya bağlantı hızınızda yavaşlama yaşanıyor olabilir.

İlk olarak Fast adresine giderek internet bağlantı hızınızı ölçün. Eğer değerler normal seviyede ise bağlantı hızınız ile alakalı bir sorun olmadığı anlamına gelir. Kopma meydana geldiğini düşünüyorsanız modeminizi kapatıp açmayı deneyebilirsiniz.

Modeminizi güç tuşundan kapatın ve 1 dakika süre kadar bekleyin. Ardından modeminizi tekrardan açın. Modem üzerinde yer alan tüm ışıklar yandıktan sonra bilgisayarınızdan PUBG oyununu açın ve “sunucular meşgul lütfen daha sonra tekrar dene yazısı” ile karşılaşıp karşılaşmadığınızı kontrol edin.

Eğer sunucular meşgul hatası ile karşılaşmaya devam ediyorsanız PUBG sunucu değiştirme adımlarını takip etmeyi deneyebilirsiniz. Bunun için şu yolu izleyin;

  • PUBG oyununu açın.
  • Ayarlar kısmına gelin.
  • Genel sekmesine gidin.

pubg sunucu değiştirme

Genel sekmesinde en alt kısımda bulunan Sunucu seç kısmından farklı bir sunucuyu seçerek oyuna giriş yapmayı deneyin. Muhtemelen PUBG sunucu sorunu çözülmüş olacaktır. Çünkü bazen bazı sunucularda yaşanan yoğunluktan dolayı sorunlar yaşanabilmektedir.

İşin özetine gelecek olursak pubg sunucular meşgul hatası internet bağlantınızla veya oyun sunucularıyla alakalı olabilir. Bizde bu iki durumu ele alarak sizler için çözüm yollarını paylaştık. Bu hata özelinde deneyimlerinizi aşağıda yer alan yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Bilgisayarınızda Gameloop’u açmak istediğinizde hata kodu 4 ile karşılaşıyorsanız çözümü için Gameloop Hata Kodu 4 (Çözümü) başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Yorum yapın