Gameloop Hata Kodu 4 (Çözümü)

Bilgisayarınıza Gameloop programını kurmak istediğinizde gameloop hata kodu 4 ile karşılaşıyorsanız çözümü için yazımızın devamını okuyun.

Gameloop Hata Kodu 4 (Çözümü)

Masaüstü veya dizüstü bilgisayarınıza Gameloop uygulamasını kurarken kurulum aşamasında gameloop hata kodu 4 alıyorsanız çözümü için doğru yerdesiniz. Yazımızda yer alan yöntemleri uygulayarak bu sorundan kurtulabilirsiniz.

  • Windows + R tuşlarına basarak Çalıştır penceresini açın.
  • Çalıştır penceresinde yer alan kutucuğa ‘temp‘ yazın.

gameloop emülatör hatası

Çalıştır penceresine yukarıdaki görselde olduğu gibi temp yazıp tamam butonuna tıkladığıızda karşınıza bir klasör açılacaktır. Bu klasör içerisinde yer alan tüm dosyaları seçerek tamamını silin.

Ardından tekrardan çalıştır penceresine gelerek bu sefer %temp% yazın. Karşınıza yine bir klasör açılacaktır. Bu klasör içerisinde de yer alan tüm dosyaları silin.

Son olarak çalıştır penceresine prefetch yazın. Açılan klasörde yer alan tüm dosyaları CTRL + A kombinasyonu ile seçip ardından sağ tıklayarak tamamen silin.

Tüm bu adımları eksiksiz bir şekilde uyguladıktan sonra yapılan işlemlerin etkili olabilmesi için bilgisayarınızı yeniden başlatın. Bilgisayarınız yeniden açıldıktan sonra Gameloop’u açmayı deneyin ve Gameloop kurulum için bekleniyor hatası alıp almadığınızı kontrol edin.

Eğer sorun devam ediyorsa Windows bilgisayarınızda disk temizleme işlemi gerçekleştirin. Bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız şu adımları izleyin;

  • Windows arama çubuğuna “Disk temizleme” yazın.
  • Disk temizleme seçeneğine sağ tıklayarak Yönetici olarak çalıştırın.

gameloop hiç açılmıyor

Karşınıza Disk temizleme penceresi gelecektir. Burada yer alan tüm seçenekleri görselde olduğu gibi işaretleyin. Ardından tamam butonuna tıklayarak silme işlemini gerçekleştirin.

Silme işleminin süresi dosya boyutuna göre değişkenlik gösterebilir. Dosya boyutunuza göre süre az veya kısa olabilir. Bir süre bekledikten sonra temizleme işlemini tamamlanacaktır.

Disk temizleme işlemi bittikten sonra Windows arama bölümüne “cmd” yazın ve komut istemi penceresini açın. Komut istemi penceresine aşağıdaki kodu yazın.

  • netsh winsock reset

Yukarıdaki yer alan kodu komut istemi penceresine yazdıktan sonra enter tuşuna basarak işlemi tamamlayın. Bu işlemden sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Gameloop hata kodu 4 ile karşılaşmaya devam ediyorsanız son olarak aşağıda yer alan adımları uygulayarak sorunu çözmeyi deneyin.

  • Windows arama kısmına “regedit” yazın.
  • Kayıt Defteri Düzenleyicisini açın.
  • Bilgisayar\HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE yolunu izleyin.

gameloop pubg açılmıyor

Bilgisayar\HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE kısmında Tencent adlı klasörü bulun ve yukarıdaki görselde olduğu gibi sağ tıklayarak bu klasörü tamamen silin.

Tekrardan kayıt defteri düzenleyicisi penceresinde Bilgisayar\HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\WOW6432Node yolunu izleyin ve burada yer alan Tencent klasörünü silin.

Tüm bu işlemlerden sonra Gameloop kurulum dosyasını çalıştırarak herhangi bir sorun yaşayıp yaşamadığınızı kontrol edin. Eğer hiçbir fayda sağlamadıysa bilgisayarınıza VPN programı yükleyin.

VPN programını yükledikten sonra VPN’i aktif edin ve Gameloop kurulum dosyasını çalıştırarak gameloop hata kodu 4 alıp almadığınızı kontrol edin. Muhtemelen sorun düzelecektir.

Gameloop ayarlar açılmıyor sorunu yaşıyorsanız çözümü için Gameloop Ayarlar Açılmıyor Sorunu – Nasıl Çözülür? başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Yorum yapın