Print Screen Tuşu Çalışmıyor (Çözümü)

Bilgisayarınızda print screen tuşu çalışmıyor ise çözümü için yapmanız gerekenleri yazımızın devamında detaylı bir şekilde bulabilirsiniz.

Print Screen Tuşu Çalışmıyor (Çözümü)

Bilgisayarınızda ekran görüntüsü almak için klavyenizden Print Screen tuşuna bastığınızda print screen tuşu çalışmıyor sorunu yaşıyorsanız çözümü için doğru yerdesiniz.

Bazı bilgisayarlarda print screen tuşu tek başına çalışmamaktadır. Yani print screen tuşu ile ekran görüntüsü almak için başka bir tuş ile kombinasyon yapmanız gerekebilir.

Ekran görüntüsü almak için masaüstü bilgisayarınızda veya laptopunuzda FN + Print Screen kombinasyonunu deniyebilirsiniz. FN Lock tuşu özellikle dizüstü bilgisayarlarda daha çok kullanılmaktadır.

Print Screen çalışmıyor Windows 10

Klavyede FN tuşu nerede yer alır diye soracak olursanız sol alt köşede CTRL tuşunun hemen sağ tarafında yer almaktadır. Bu tuş ile birlikte ses açma kapama gibi birçok fonksiyon gerçekleştirilebilir.

Print Screen Tuşu Nasıl Aktif Edilir?

Bilgisayarınızda Print Screen tuşu aktif olmayabilir. Print Screen tuşu nasıl aktif edilir bilmiyorsanız şu adımları izleyin;

  • Windows Ayarlar bölümüne girin.
  • Erişilebilirlik (Erişim Kolaylığı) sekmesine tıklayın.
  • Sol kısımdan Klavye sekmesine gelin.

Print Screen tuşu nasıl aktif edilir

Klavye sekmesinde Print Screen Kısayolu başlığı altında yer alan özelliği yukarıdaki görselde olduğu gibi “Açık” konuma getirin. Daha sonra ekran görüntüsü almayı deneyin.

Print Screen çalışmıyor Windows 10 sorunu yaşıyorsanız açmış olduğunuz bazı pencerelerde veya sayfalarda ekran görüntüsü almanıza izin verilmeyebilir. Böyle bir durumda farklı bir pencereyi ekran görüntüsü almayı deneyerek kontrol edebilirsiniz.

Print Screen Tuşu Yok

Bazı klavyelerde print screen tuşu olmayabiliyor. Print Screen tuşu yoksa nasıl yapılır diyorsanız Windows + Shift + S kombinasyonunu kullanarak ekran görüntüsü alabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere print screen tuşu çalışmıyor sorunu nasıl çözülür ondan bahsettik. Konu hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Windows arama çubuğu çalışmıyor sorunu yaşıyorsanız çözümü için Windows Arama Çubuğu Çalışmıyor – Kesin Çözüm başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Yorum yapın