Parsel Sorgu Neden Çalışmıyor? (Çözümü)

İnternet tarayıcınızda parsel sorgu neden çalışmıyor sorunu ile karşılaşıyorsanız çözümü için yapmanız gerekenleri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Parsel Sorgu Neden Çalışmıyor? (Çözümü)

Bu yazımızda birtakım kullanıcıların sormuş olduğu parsel sorgu neden çalışmıyor sorusuna yanıt arayacağız. Parsel sorgulama sitesini düzgün bir şekilde kullanamıyorsanız çözümü için doğru yerdesiniz.

Parsel sorgulama işlemini gerçekleştirmek istediğinizde çalışmıyor ise belli başlı sebepleri şu şekilde olabilir;

  • Kullanmış olduğunuz tarayıcınız ile alakalı sorunlar
  • İnternet bağlantınızda kopma veya yavaşlama
  • Sitenin sunucularından kaynaklı problemler

Öncelikle kullanmış olduğunuz tarayıcınızda bir problem olabilir. Parsel sorgulama sitesine farklı bir tarayıcı üzerinden girmeyi deneyin veya tarayıcınızın çerezlerini ve geçmişini temizleyin. Bunu yapabilmek için şu adımları takip edin;

Açılan sayfada gerekli bilgileri girerek sorgulama yapın. Gerekli bilgileri girdikten sonra Sorgula butonuna bastığınızda parsel sorgu işlem başarısız hatası alıyorsanız bilgileri yanlış giriyor olabilirsiniz.

Tarayıcınızda sorun yaşamaya devam ediyorsanız çerezlerini ve geçmişini temizlemeyi deneyebilirsiniz. Bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız şu yolu izleyin;

  • Chrome tarayıcınızı açın.
  • Sağ üst köşeden üç noktaya tıklayın.
  • Ayarlar bölümüne girin.
  • Gizlilik ve Güvenlik sekmesine gelin.

chrome önbellek temizleme

Tarama verilerini temizle seçeneğine tıklayın. Ardından zaman aralığını tüm zamanlar olarak değiştirin. Daha sonra tüm kutucukları işaretleyip verileri temizle butonuna tıklayın.

Eğer parsel sorgulama işlemi yaparken hata almaya devam ediyorsanız internet bağlantınızı ve bağlantı hızınızı kontrol edin. Gerekirse modeminizi kapatıp tekrardan açmayı deneyebilirsiniz.

Parsel Sorgu İşlem Başarısız Hatası

Parsel sorgulama işlemi sırasında başarısız hatası ile karşılaşıyorsanız TAKBİS yani Tapu ve Kadastro Bilgi Sistemi içerisinde herhangi bir kaydınızın bulunmadığından kaynaklıdır.

Parsel sorgu işlem başarısız hatası ile karşılaşmanızın bir diğer sebebi site sunucularından kaynaklı geçici sorunların meydana gelmesinden olabilir.

Böylece sizlere parsel sorgu neden çalışmıyor sorusuna çözümleri ile birlikte yanıt vermiş olduk. Konu hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

Web tapu yetkilendirme başarısız hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için Web Tapu Yetkilendirme Başarısız Hatası (Çözümü) başlıklı yazımızı okuyun.

Yorum yapın