ÖSYM Eğitim Bilgileri Güncelleme Hatası (Çözümü)

ÖSYM eğitim bilgileri güncelleme hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için yapmanız gerekenleri yazımız içerisinde detaylı bir şekilde bulabilirsiniz.

ÖSYM Eğitim Bilgileri Güncelleme Hatası (Çözümü)

ÖSYM üzerinden herhangi bir başvuru yaptıysanız ve eğitim bilgilerinizi güncellemek istediğinizde ösym eğitim bilgileri güncelleme hatası alıyorsanız çözüm yollarını sizler için bu yazımızda paylaştık.

Öncelikle yapmanız gereken mobil cihazınızdan veya bilgisayarınızdan tarayıcınızı açarak ais.osym.gov.tr adresine giriş yapmak olacaktır.

  • Aday İşlemleri Sistemi sayfasına gelin.
  • E-devlet veya kullanıcı bilgileriniz ile sisteme giriş yapın.
  • Sol menüden Başvurularım/Tercihlerim seçeneğine tıklayın.

ösym eğitim bilgileri hatası

Başvurularım/Tercihlerim sekmesinde başvurduğunuz sınava tıklayın ve üst sekmeden Başvuru Eğitimi Güncelle seçeneğine tıklayın. Buradan eğitim bilgilerinizi kolaylıkla güncelleyebilirsiniz.

Eğer ösym eğitim bilgilerini güncelleme esnasında sorun yaşıyorsanız sistem yoğunluğundan veya teknik bir arızadan dolayı hata ile karşılaşıyor olabilirsiniz. Böyle bir durumda sorunun giderilmesini beklemeniz gerekir.

Farklı bir zaman diliminde tekrardan ais.osym.gov.tr adresine giriş yaparak ösym eğitim bilgilerinizi güncellemeyi deneyebilirsiniz. Muhtemelen sorununuz düzelecektir.

Eğer sorun devam ediyorsa bilgisayarınız üzerinden deniyorsanız mobil cihazınız üzerinden sisteme giriş yapmayı deneyin. Mobil cihazınızda sorun yaşayıp yaşamadığınızı kontrol edin.

Kullanmış olduğunuz tarayıcınızda sorun olabilir. Farklı bir tarayıcı üzerinden sisteme giriş yaparak eğitim bilgilerinizi güncellemeyi deneyin. Örneğin Chrome kullanıyorsanız Opera veya Firefox gibi tarayıcıları tercih edebilirsiniz.

İnternet bağlantınızı kontrol edin. Anlık kopmalar yaşanıyor olabilir. Böyle bir durumda işlemleri gerçekleştirmede çeşitli hatalar ile karşılaşabilirsiniz. WiFi üzerinden bağlanıyorsanız modeminize reset atmayı deneyin.

Tüm bunlara rağmen sorun düzelmiyorsa Aday İşlemleri Sistemi sayfasından iletişim bilgilerine erişerek teknik destek alarak sorunu çözmeye çalışabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere ösym eğitim bilgileri güncelleme hatası çözüm yollarından bahsettik. Konu hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmında dile getirebilirsiniz.

Ais ösym giremiyorum diyorsanız ve ne yapacağınızı bilmiyorsanız Ais Ösym Giremiyorum Ne Yapmalıyım? (Detaylı Anlatım) başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Yorum yapın