Ais Ösym Giremiyorum Ne Yapmalıyım? (Detaylı Anlatım)

ÖSYM tarafından düzenlenen sınavlara başvuru platformuna girmeye çalışırken ais ösym giremiyorum gibi sorunlar yaşıyorsanız yazımızın devamını okuyun.

Ais Ösym Giremiyorum Ne Yapmalıyım? (Detaylı Anlatım)

ÖSYM’nin düzenlemiş olduğu çeşitli sınavlara başvurmak için kullandığımız platforma giriş yapmaya çalışırken ais ösym giremiyorum vb. hatalar alıyorsanız aşağıdaki adımları takip edin.

  • İnternet bağlantınızı kontrol edin. Gerekirse modeminize reset atın.
  • Hücresel veri kullanıyorsanız internet paketinizin geçerlilik süresini kontrol edin.
  • Farklı bir tarayıcı üzerinden platforma giriş yapmayı deneyin.
  • Tarayıcınızda sayfayı yenilemeyi birkaç kez deneyin.

Sınavlara başvurmak için veya sınav sonuçlarımızı görüntülemek için kullandığımız Aday İşlemleri Sistemi bazı zamanlar yoğun olabiliyor. Bu yoğunluktan dolayı sisteme giriş yapmakta zorlanabilirsiniz.

Özellikle üniversite sınavı başvuruları, üniversite tercih başvurusu veya KPSS başvuruları olduğu zamanlar sistemde yoğunluk yaşanmaktadır. Ancak bu durum geçicidir.

Ais ösym giriş yapamıyorum diyorsanız 1 – 2 saat bekledikten sonra tekrardan giriş yapmayı deneyebilir veya sayfayı bir veya iki kez yenileyerek çözüme kavuşabilirsiniz.

Eğer internet bağlantınızda bir problem olduğunu düşünüyorsanız öncelikle modeminizi kapatın ve 20 saniye kadar bekledikten sonra tekrardan açın.

Modeminizin üzerinde yer alan ışıklar tamamen yandıktan sonra Aday İşlemleri Sistemine giriş yapmaya çalışın ve problem yaşayıp yaşamadığınızı kontrol edin.

İnternet hızınız yavaş olabilir. Bu gibi bir durumda sayfalar yüklenmeyebilir veya oturum açma işlemleri gerçekleşmeyebilir. İnternet hızınızı kontrol etmek için Hız Testi adresini ziyaret edebilirsiniz.

Mobil üzerinden internete bağlanıyorsanız internet paketiniz bitmiş olabilir veya şebeke çekmiyor olabilir. Hücresel veri özelliğini kapatıp tekrardan açmayı deneyin.

Ais ösym giremiyorum diyorsanız farklı bir tarayıcı üzerinden giriş yapmayı deneyebilirsiniz. Örneğin Chrome tarayıcısını kullanıyorsanız Firefox tarayıcısını tercih edebilirsiniz.

ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine Nasıl Girilir?

ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi’ne nasıl girilir bilmiyorsanız aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

  • Öncelikle https://ais.osym.gov.tr/ adresini ziyaret edin.
  • Sağ üst köşede yer alan sisteme giriş butonuna tıklayın.
  • Karşınıza çıkan sayfada T.C. Kimlik numaranızı ve şifrenizi girerek sisteme giriş yapın.

ais ösym giriş seçenekleri

Eğer daha farklı bir şekilde sisteme giriş yapmak istiyorsanız e-Devlet ile giriş yapmayı deneyebilirsiniz. Aynı sayfada sağ üst köşede yer alan e-Devlet ile giriş yap butonuna tıklayarak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

KYK Wi-Fİ güvenli değil hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için KYK Wifi Güvenli Değil Hatası – Nasıl Çözülür? başlıklı yazımızı okuyun.

Yorum yapın