OSYM E Devlet Giriş Hatası (Çözümü)

Tarayıcınızda osym e devlet giriş hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için yapmanız gerekenleri yazımızın devamında detaylı bir şekilde bulabilirsiniz.

OSYM E Devlet Giriş Hatası (Çözümü)

Bu yazımızı tarayıcıda osym e devlet giriş hatası alan kullanıcılar için hazırladık. Bu hatayı alıyor ve çözüm yolunu bir türlü bulamıyorsanız yazımızı atlamadan okumanızı tavsiye ederiz.

Bildiğiniz üzere ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi adlı bir websitesi bulunmaktadır. Bu websitesi belirli zamanlarda düzenlenen sınavlara katılabilmeniz için başvuru yapmanıza olanak sağlar.

Aday İşlemleri Sisteminde(ais.osym.gov.tr) 2 farklı giriş mevcuttur. Birincisi T.C. kimlik numaranız ve şifreniz ile ikincisi e devlet ile giriştir. Biz bu yazımızda e devlet ile girişte sorun yaşayan kullanıcıları çözüme kavuşturmaya çalışacağız.

Tarayıcınızda ais.osym.gov.tr adresine gittiğinizde sağ üst köşede giriş seçenekleri sizleri karşılayacaktır. Burada e-Devlet ile Giriş Yap seçeneğini seçiyoruz. Ardından aşağıdaki adımları izliyoruz.

  • e-Devlet ile Giriş Yap butonuna tıklayın. ☑️
  • T.C. kimlik numaranızı girin. ☑️
  • e-Devlet şifrenizi girin. ☑️

ösym e-devlet sisteme giriş yetkiniz yoktur

Yukarıdaki adımları tamamladıktan sonra Giriş Yap butonuna tıklayın. Bu kısımda T.C. kimlik numaranızı ve e-devlet şifrenizi doğru bir şekilde girdiğinizde sorunsuz bir şekilde giriş yapacaksınız.

Eğer e-devlet bilgilerinizi doğru girdiğiniz halde giriş yap butonuna tıkladığınızda ösym e-devlet sisteme giriş yetkiniz yoktur gibi hata ile karşılaşıyorsanız şu adımları izleyin;

  • Farklı bir tarayıcıdan giriş yapmayı deneyin. ✅
  • Eğer bilgisayardan giriş yapmaya çalışıyorsanız mobil cihazınızdan deneyin. ✅

Eğer tüm bunlara rağmen osym e devlet giriş hatası almaya devam ediyorsanız sitede yaşanan yoğunluktan dolayı bu durumu yaşıyor olabilirsiniz. Böyle bir durumda farklı bir zaman diliminde tekrardan işlem yapmayı deneyebilirsiniz.

ÖSYM sitesinde eğitim bilgilerini güncellemekte sorun yaşıyorsanız çözümü için ÖSYM Eğitim Bilgileri Güncelleme Hatası (Çözümü) başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Yorum yapın