Opera Reklam Engelleyici Çalışmıyor (Çözümü)

Bilgisayarınızda opera reklam engelleyici çalışmıyor ise çözümü için yapmanız gerekenleri yazımızın devamında detaylı bir şekilde bulabilirsiniz.

Opera Reklam Engelleyici Çalışmıyor (Çözümü)

Bu yazımız içerisinde Opera tarayıcısı kullanıcılarının yaşamış olduğu opera reklam engelleyici çalışmıyor sorununa değineceğiz. Bu sorun ile karşılaşıyorsanız çözüm yolları için doğru yerdesiniz.

Opera tarayıcısında reklam engelleyici çalışmıyor ise birden fazla nedeni olabilir. Bu nedenlerden bazıları şunlardır;

  • Tarayıcı ayarlarında reklam engelleyici özelliğinin kapalı olması
  • Opera tarayıcısıyla beraber gelen reklam engelleme özelliğinin yetersiz kalması

Opera tarayıcısını kullanıyorsanız ve reklam engelleyici çalışmıyor ise öncelikle Opera reklam engelleyici açma işlemini gerçekleştirin. Bunun için şu adımları izleyin;

  • Opera tarayıcısını açın
  • Sol kısımdan Ayarlar simgesine tıklayın

Opera reklam engelleyici açma

Ayarlar simgesine tıkladığınızda otomatik olarak Temel sekmesi açılacaktır. Eğer açılmıyorsa sonra sol kısımdan Temel sekmesine gelin. Ardından yukarıdaki görselde işaretli olan kısmı kendi tarayıcınızda aktif hale getirin.

Reklam engelleme özelliğini aktif hâle getirdikten sonra alt kısımda bulunan Kabul Edilebilir Reklamlara İzin Ver seçeneğini tercihinize bağlı olarak açabilir veya kapatabilirsiniz.

Reklam engelleyiciyi aktif hâle getirdikten sonra Opera tarayıcısını kapatıp tekrardan açın. Ardından websitelerini veya Youtube platformunu ziyaret ederek reklamların çıkıp çıkmadığını kontrol edin.

Eğer reklamlar hâla gözükmeye devam ediyorsa Opera tarayıcısıyla birlikte gömülü olarak gelen reklam engelleyici özelliği yetersiz kalıyor demektir. Böyle bir durumda yapmanız gereken tarayıcınıza eklenti olarak reklam engelleyici yüklemeniz gerekmektedir.

Opera tarayıcısı için en iyi reklam engelleyici hangisi diye soracak olursanız burada devreye Adguard ve uBlock Origin eklentileri girmektedir. Bu eklentilerden herhangi birini indirerek reklam engelleyici sorununu çözebilirsiniz.

Bahsetmiş olduğumuz Opera tarayıcısı için en iyi reklam engelleyici eklentilerini indirmeniz için bağlantı adresleri aşağıda yer almaktadır.

Yukarıda yer alan iki eklentiden herhangi birini Opera tarayıcınıza yükleyin. Ardından eklentiyi aktif edin. Daha sonra internet sitelerini veya Youtube’yi açın. Muhtemelen sorun düzelmiş olacaktır.

Bu yazımızda sizlere opera reklam engelleyici çalışmıyor sorun nasıl çözülür ondan bahsettik. Konu hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Telefonda durduk yere reklam çıkıyor diyorsanız Telefonda Durduk Yere Reklam Çıkıyor (Çözümü) başlıklı yazımızı ziyaret ederek bu sorundan kurtulabilirsiniz.

Yorum yapın