Open IV Kurulum Hatası (Çözümü)

Bilgisayarınızda open ıv kurulum hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için yapmanız gerekenleri yazımızın devamında detaylı olarak bulabilirsiniz.

Open IV Kurulum Hatası (Çözümü)

GTA 5 oyununa mod yüklemek için kullanılan Open IV adlı programı bilgisayarınıza kurmak istediğinizde open ıv kurulum hatası alıyorsanız çözümü için doğru yerdesiniz.

Lafı hiç uzatmadan bu hatadan nasıl kurtuluruz ondan bahsedelim. Öncelikle aşağıda vermiş olduğumuz linkten Open IV kurulum dosyasını bilgisayarınıza indirin.

Bilgisayarınıza indirmiş olduğunuz OpenIV adlı setup dosyasına çift tıklayarak kurulum yapabilirsiniz. Muhtemelen sorununuz ortadan kalkmış olacaktır.

openiv installation has been cancelled hatası

Eğer kurulum hatası hâla devam ediyorsa aşağıda yer alan maddeleri tek tek uygulayarak bu sorunu çözmeyi deneyebilirsiniz.

.NET Framework Hataları

OpenIV, .NET Framework 4.5 veya üstünü gerektirir. Bu sürümler bilgisayarınızda kurulu değilse OpenIV kurulumu sırasında .NET Framework hatalarıyla karşılaşabilirsiniz. Bu durumda, .NET Framework 4.5 veya sonraki sürümünü indirip yüklemeniz gerekir. .NET Framework indirme sayfasını Microsoft web sitesinden ziyaret edebilirsiniz.

Güvenlik Uyarısı Hatası

Bazı kullanıcılar, OpenIV’in Windows Defender veya diğer virüs programları tarafından güvenilir olmadığı beyan edildiğinden güvenlik uyarısı hataları alabilir. Bu hatayı çözmek için, OpenIV’in güvenilir olduğunu belirtmek için virüs programı ayarlarında OpenIV’i güvenilir programlar listesine eklemeniz gerekir.

GTA V Dizin Hatası

OpenIV, GTA V’in kurulu olduğu dizini otomatik olarak algılar ve oyun dosyalarının düzenlemesini gerçekleştirir. Ancak, bazı kullanıcılar GTA V dosya hataları alabilir. Bu sorunu çözmek için GTA V’nin doğru dizine yüklendiğinden emin olun. Ayrıca, GTA V’in en son sürümüne sahip olduğunuzdan emin olun.

OpenIV’i Yönetici Olarak Çalıştırın

OpenIV kurulurken belirtilen program yönetici olarak çalıştırılmalıdır. Ancak, bazı kullanıcılar bu hatayı alabilir. Bunu düzeltmek için OpenIV’i yönetici olarak çalıştırın. Bunu yapmak için OpenIV simgesine sağ tıklayın ve “Yönetici Olarak Çalıştır” seçeneğini seçin.

Yazımız içerisinde yer alan ilk yöntem yani sizlere vermiş olduğumuz setup dosyası Openiv installation has been cancelled hatası çözümü için etkili olacaktır. Eğer o yöntem işe yaramazsa diğer yöntemleri deneyerek sorunu çözebilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere open ıv kurulum hatası çözüm yollarından bahsettik. Konu hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmında dile getirebilirsiniz.

GTA 5 hikaye modu açılmıyor sorunu yaşıyorsanız çözümü için GTA 5 Hikaye Modu Açılmıyor (Çözümü) başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

“Open IV Kurulum Hatası (Çözümü)” üzerine bir yorum

Yorum yapın