GTA 5 Hikaye Modu Açılmıyor (Çözümü)

GTA 5 oyununu açmak istediğinizde gta 5 hikaye modu açılmıyor sorunu yaşıyorsanız çözümü için yazımız içerisinde yer alan adımları takip edin.

GTA 5 Hikaye Modu Açılmıyor (Çözümü)

GTA 5 oyununu açtığınızda hikaye modu kısmında saatlerce takılı kalıyorsa ve gta 5 hikaye modu açılmıyor diyorsanız çözümü için doğru yerdesiniz.

Öncelikle GTA 5 oyunu bilgisayarınızda açık kaldıysa CTRL + ALT + DELETE tuşlarına basarak görev yöneticisini açın ve oyuna sağ tıklayarak görevi sonlandır diyin.

Oyunun arkaplanda tamamen kapandığından emin olduktan sonra GTA 5 hikaye modu yükleniyor da kalıyor sorunu çözümü için aşağıdaki adımları izleyin.

  • Bilgisayarınızda Belgelerim kısmına gelin.
  • Rockstar Games klasörü içerisine girin.
  • Ardından GTA V klasörüne gelin.

GTA 5 hikaye modu yükleniyor da kalıyor

GTA V klasörü içerisinde yer alan “settings” adlı dosyaya sağ tıklayarak not defteri ile açın. Not defteri ile açtığınız dosyada yukarıdaki görselde olduğu gibi VSync value kısmını bulun.

VSync value kısmının karşısındaki değer sizlerde 0 veya 1 olabilir. Bu kısmı 2 olarak değiştirin ve dosyayı kaydederek kapatın. Kapattıktan sonra GTA 5 oyununu açın.

VSync value kısmını 2 yaptıktan sonra oyuna giriş yaptığınızda muhtemelen sorun düzelecektir ve oyun açılacaktır. Oyun açıldıktan sonra FPS ayarında sorun yaşarsanız şu adımları uygulayın.

  • Oyun içerisinde ESC tuşuna basarak menüye gelin.
  • Üst sekmeden Ayarlar bölümüne girin.
  • Ardından Grafikler sekmesine gelin.

Epic Games GTA 5 hikaye modu açılmıyor

Grafikler bölümünde VSync kısmı sizde Yarım veya “Kapalı” şekilde olabilir. Bu ayarı görselde olduğu gibi açık duruma getirdiğinizde oyun içerisinde FPS sorununuz ortadan kalkacaktır.

Bu yazımızda sizlere gta 5 hikaye modu açılmıyor sorunu çözümünden bahsettik. Bu konu hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmında dile getirebilirsiniz.

GTA 5 tam ekran yapma sorunu yaşıyorsanız çözümü için GTA 5 Tam Ekran Yapma Sorunu – Nasıl Çözülür? (2023) başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Yorum yapın