Windows MSVCP140.DLL Hatası (Çözümü)

Bilgisayarınızda msvcp140.dll hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için yapmanız gerekenleri yazımızın devamında detaylı bir şekilde bulabilirsiniz.

Windows MSVCP140.DLL Hatası (Çözümü)

Bu yazımızda sizlere Windows bilgisayarlarda sıkça karşılaştığımız msvcp140.dll hatası çözümünden bahsedeceğiz. Bu hata ile karşılaşıyorsanız aşağıdaki adımları izleyerek sorunu çözebilirsiniz.

Öncelikle yapmanız gereken eksik olan msvcp140 adlı DLL dosyasını bilgisayarınıza indirmek olacaktır. Bunun için aşağıdaki adresi ziyaret edin.

Yukarıda yer alan adresten bilgisayarınıza msvcp140.dll dosyasını kolaylıkla indirebilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken nokta sistem türü yani bilgisayarınızın kaç bit olduğudur.

DLL dosyasını indirirken bilgisayarınızın kaç bit olduğunu bilmeniz gerekir. Çünkü 32 bit ve 64 bit dll dosyaları ayrıdır. Bilgisayarınızın kaç bit olduğunu öğrenmek için şu adımları izleyin;

  • Windows arama çubuğuna “Bilgisayarınız Hakkında” yazın.
  • Açılan pencerede sol kısımdan “Hakkında” bölümüne girin.
  • Sistem türü yazan kısmın kısımda bilgisayarınızın kaç bit olduğunu görebilirsiniz.

bilgisayar kaç bit

Hakkında bölümüne Ayarlar > Sistem > Hakkında yolunu izleyerekte ulaşabilirsiniz. Biz sizlere yukarıda daha kısayoldan nasıl girebiliriz onu gösterdik.

Bilgisayarınızın kaç bit olduğunu öğrendiğinize göre belirtmiş olduğumuz linkten 32 veya 64 bit Msvcp140 DLL dosyasını bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

İndirmiş olduğunuz DLL dosyasını nereye atacağınızı bilmiyorsanız şu yolu izleyin;

  • Bilgisayarım’a girin.
  • Yerel Disk (C:) bölümüne tıklayın.
  • Windows klasörüne girin.

msvcp140.dll dosyası nereye atılır

Windows klasörü içerisinde yer alan System32 ve SysWOW64 olmak üzere her iki klasörede indirmiş olduğunuz msvcp140.dll dosyasını kopyalayın. Tüm bu adımları uyguladıktan sonra artık dll sorunu ortadan kalkmış olacaktır.

Bu yazımızda sizlere msvcp140.dll hatası çözümünden bahsettik. Konu hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Windows kaç kullanıyorum nasıl öğrenirim diyorsanız Windows Kaç Kullanıyorum? – Nasıl Öğrenirim? başlıklı yazımıza göz atarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yorum yapın