Minecraft Gözlemci Yapımı (Resimli Anlatım)

Minecraft gözlemci yapımı nasıl yapılır bilmiyorsanız yazımız içerisinde yer alan adımları uygulayarak kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Minecraft Gözlemci Yapımı (Resimli Anlatım)

Minecraft oyununu oynuyorsanız ve oyun içerisinde minecraft gözlemci yapımı hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Yazımız içerisinde yer alan adımları izleyerek bu işlemi yapabilirsiniz.

Öncelikle Minecraft Gözlemci ne işe yarar ondan bahsedelim. Oyun içerisinde gözlemci sinyal iletmeye yarar. Yani blokların hareket edip etmediğini tespit eder.

Oyun içerisinde oluşturmuş olduğunuz gözlemcilerin yüze benzeyen kısmı blok hareketlerini algılamaktadır. Yüze benzeyen kısmın bloklara doğru bakması gerekmektedir. Aksi takdirde gözlemci çalışmaz.

Minecraft içerisinde oluşturmuş olduğunuz gözlemcilerinizi doğru bir şekilde yerleştirdiğiniz sürece gözlemcilerden güzel verim alabilirsiniz.

Minecraft oyununda gözlemci yapmak için ihtiyacınız olan belli başlı malzemeler bulunmaktadır. Bunlar sırasıyla aşağıdaki gibidir.

  • 6 Adet Kırıktaş Blok
  • 1 Adet Nether Kuvarsı
  • 2 Adet Kızıltaş

Minecraft gözlemci yapımı için gerekli malzemeler yukarıda yer aldığı gibidir. Bu malzemeleri temin ettikten sonra geriye yerleşimini yapmak kalıyor. Bunu nasıl yapabiliriz diye soracak olursanız aşağıdaki görsel sizlere yardımcı olacaktır.

Minecraft Gözlemci hangi sürümde geldi

Yukarıda yer alan görseldeki gibi yerleşim yaptığınızda 1 adet gözlemci elde etmiş olacaksınız. Gereken malzemeleri temin ettikten sonra gözlemci yapımı görselde olduğu gibi son derece kolaydır.

Minecraft Gözlemci ne işe yarar

Minecraft gözlemci nasıl çalışır diyorsanız görselde olduğu gibi surata benzeyen kısmı blok hareketlerini algılamaktadır. Bu nedenle surata benzeyen kısmın ön tarafa doğru bakması gerekmektedir.

Doğru bir yerleşim yapamazsanız gözlemciniz sinyali iletemez ve güncellemeyi algılayamaz. Gözlemci yerleştirmenin mantığı oyun içerisinde yer alan piston ile tamamen aynıdır.

Bu yazımızda sizlere minecraft gözlemci yapımı hakkında detaylı bilgi verdik. Bu konu hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmında dile getirebilirsiniz.

Minecraft oyun çöktü hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için Minecraft Oyun Çöktü Hatası (Çözümü) başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Yorum yapın