Minecraft Oyun Çöktü Hatası (Çözümü)

Bilgisayarınızda Minecraft oyunu yüklü ise ve oyunu açtığınızda minecraft oyun çöktü hatası alıyorsanız çözümü için yazımızın devamını okuyun.

Minecraft Oyun Çöktü Hatası (Çözümü)

Bilgisayarınızda Minecraft oyunu kurulu ise ve oyunu açmaya çalıştığınızda minecraft oyun çöktü hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için yazımızı okumaya devam edin.

  • Oyuna yüklediğiniz eklenti veya moddan kaynaklı olabilir.
  • Yüklediğiniz mod Minecraft sürümünüz ile uyuşmuyor olabilir.

Yukarıda yer alan sebeplerden ötürü Minecraft beklenmedik bir hata oluştu ve oyun çöktü gibi sorunlar meydana gelebilmektedir.

Bu sorunu ortadan kaldırmak için yapmanız gereken yüklediğiniz eklentiyi veya modu tamamen kaldırmak olacaktır. Daha sonra oyuna giriş yapmayı deneyin ve hata yaşayıp yaşamadığınızı kontrol edin.

Yüklemiş olduğunuz eklenti ve modu kaldırdığınızda muhtemelen sorun düzelecektir ve oyuna sorunsuz bir şekilde giriş yapabileceksiniz.

Eğer sorun hâla devam ediyorsa sürücülerinizin güncel olup olmadığını kontrol edin. Güncel olmadığı durumlarda Minecraft hata Kodu 1 gibi sorunlar yaşanabilir.

NVIDIA ekran kartına sahipseniz GeForce Experience programı içerisinden ekran kartınızı güncelleyin. Ardından oyuna giriş yapmayı deneyin ve sorun yaşamadığınızı kontrol edin.

GeForce Experience programı içerisinden bilgisayarınızda yüklü olan Minecraft oyununu seçin ve optimize edin. Ardından ekran kartınızı güncel hale getirin.

Minecraft oyunununda herhangi bir mod ve eklenti olmadan ayrıyetten ekran kartınızı güncel tutup oyuna giriş yapmayı deneyin. Muhtemelen hata ile karşılaşmayacaksınız.

Son olarak eğer sorun bir türlü düzelmiyorsa yapmanız gereken Minecraft oyununun verilerini temizlemek olacaktır. Nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız aşağıdaki yolu izleyin.

  • Windows Ayarlar bölümüne girin.
  • Uygulamalar sekmesine tıklayın.
  • Minecraft oyununu ve üzerine bir kere tıklayın.
  • Ardından Gelişmiş Seçenekler kısmına gelin.

minecraft veri temizleme

Gelişmiş seçenekler bölümünde aşağı kısımlarda Sıfırla butonu göreceksiniz. Sıfırla butonuna basın ve oyunun verilerini temizleme işlemini gerçekleştirin.

Temizleme işlemini yaptıktan sonra oyuna giriş yapmayı deneyin ve minecraft oyun çöktü hatası yaşayıp yaşamadığınızı kontrol edin.

Minecraft oyununu bilgisayarınıza indirmek için Minecraft’ı İndir adresini ziyaret edebilir ücretsiz bir şekilde yükleyebilirsiniz.

Minecraft opengl hatası alıyorsanız çözümü için Minecraft Opengl Hatası – Kesin Çözümü (2022) başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Yorum yapın