LOL Platform SPT Hatası (Çözümü)

League of Legends oyununu açmak istediğinizde lol platform spt hatası alıyorsanız çözümü için yapmanız gerekenleri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

LOL Platform SPT Hatası (Çözümü)

Bu yazımızda sizlere lol platform spt hatası hakkında bilgi vereceğiz. Bu hata ile karşılaşıyorsanız ve çözümü için ne yapacağınızı bilmiyorsanız doğru yerdesiniz.

League of Legends oyununu açarken “Platform SIPT’si alınamadı. Sunucu durumunu burada kontrol et.” şeklinde hata penceresi ile karşılaşıyorsanız bu durum Riot sunucularından kaynaklıdır.

lol platform spt si alınamadı

Riot sunucularından kaynaklı meydana gelen bu hata teknik ekip tarafından düzeltildikten sonra ortadan kalkmaktadır. Yani sizin bu hata için yapabileceğiniz herhangi bir işlem bulunmamaktadır.

Eğer 24 saatten fazla süredir LoL platform SIPT alınamadı hatası ile karşılaşıyorsanız bilgisayarınızda bulunan antivirüs programını geçici olarak devre dışı bırakmayı deneyebilirsiniz.

Antivirüs programınızı açın ardından devre dışı bırakın. Devre dışı bıraktıktan sonra League of Legends oyununu açmayı deneyin. Eğer hata mesajı ortadan kalktıysa virüs programınız oyunu açmanıza engel oluyor anlamına gelmektedir.

Bu hatayı çözmek için bir başka yol ise League of Legends oyununu bilgisayarınızdan kaldırıp tekrardan yüklemek olacaktır. Bu pek çok hatayı çözmek için etkili bir yoldur.

Son olarak internet bağlantınızı kontrol etmenizde fayda var. İnternetinizde yavaşlama veya kopma meydana geliyorsa bu tarz hatalar ile karşılaşabilmeniz olasıdır. İnternetinizin hızını Fast adresinden ölçebilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere lol platform spt hatası nasıl çözülür ondan bahsettik. Konu hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

LOL oyuncular hazır değil hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için LOL Oyuncular Hazır Değil Hatası (Çözümü) başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Yorum yapın