LOL Onarılıyor Hatası (Çözümü)

Bilgisayarınızda League of Legends oyunu yüklü ise ve oyun içerisinde lol onarılıyor hatası alıyorsanız çözümü için yazımızın devamını okuyun.

LOL Onarılıyor Hatası (Çözümü)

Bu yazımızda League of Legends oyununu oynayan kullancıların başına gelen lol onarılıyor hatası konusuna değineceğiz. Bu hatayı hep birlikte bu yazımızda çözmeye çalışacağız.

Bu hatayı çözebilmek için eskiden oyun içerisinde Ayarlar bölümüne giderek Tam onarımı başlat butonuna tıklamanız yeterliydi ancak yeni güncellemelerle birlikte artık böyle bir bölüm yer almamaktadır.

Peki lol kurulum onarılıyor hatasını çözebilmek için neler yapabiliriz diye soracak olursanız aşağıda bu sorunu ortadan kaldırmanıza yardımcı olacak birkaç madde yer almaktadır.

  • Oyunu ve Riot Client’i tamamen kapatın ve tekrardan açın. (Arka planda çalışmadığından emin olun)
  • İnternet bağlantınızın stabil olduğundan emin olun.
  • Hextech Otomatik Sorun Giderme aracını kullanın.

Saymış olduğumuz bu maddelerin lol kurulum onarılıyor hatası çözümü için yeterli olup olmadığını ancak sırasıyla deneyerek anlayabilirsiniz. O nedenle ilk olarak bilgisayarınızda oyunu ve Riot Client’i tamamen kapatın.

Klavyenizden Ctrl + Alt + Delete kombinasyonu ile Görev Yöneticisine girin. Ardından İşlemler bölümünde Riot Client ve oyunun açık olup olmadığını kontrol edin. Eğer tamamen kapalı gözüküyorsa oyunu tekrardan açmayı deneyin ve sorun yaşayıp yaşamadığınızı kontrol edin.

İkinci yöntem olarak internet bağlantınızın sağlıklı çalışıp çalışmadığını kontrol edin. İlk olarak Fast adresinden hız testi yapın. Bağlantı hızınızda bir problem gözükmüyorsa modeminizi kapatıp açmayı deneyin.

Üçüncü yöntem olarak Riot Games’in kendi geliştirmiş olduğu Hextech Onarım Aracını kullanarak sorunu çözmeye çalışın. Bunu yapabilmek için şu adımları izleyin;

lol kurulum onarılıyor hatası

Hextech onarım aracını bilgisayarınıza indirdikten sonra sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırın. Yönetici olarak çalıştırmadığınızda program düzgün çalışmayabilir. Bu onarım aracı sayesinde eksik veya hatalı dosyalar onarılmaktadır.

Böylece bir yazımızın daha sonuna geldik. Lol onarılıyor hatası konusu hakkındaki görüşlerinizi veya daha farklı çözüm yöntemlerini yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

League of Legends oyununda Unknown Player hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için LOL Unknown Player Hatası (Çözümü) başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Yorum yapın