LOL Grafik Aygıtı Başlatılamadı Hatası Nedir? – Kesin Çözümü

En popüler oyunlardan biri olan ve hala popülerliğini koruyan League of Legends oyununa giriş yaparken bazı kullanıcılar lol grafik aygıtı başlatılamadı hatası yaşayabiliyorlar.

Bu hata neden kaynaklanır ve çözümü için neler yapmalıyız gibi sorularınız varsa cevaplarını yazımız içerisinde bulabilirsiniz.

LOL Grafik Aygıtı Başlatılamadı Hatası Nedir? – Kesin Çözümü

Lol grafik aygıtı başlatılamadı hatası alıyorsanız bunun sebebi ekran kartı sürücünüzün güncel olmamasından kaynaklı olabilir.

Bilgisayarınızda ekran kartı sürücüsü yüklü değilse oyuna giriş yaparken lol grafik aygıtı hatası ile karşılaşmanız mümkündür.

Eğer ekran kartınızı uzun bir süredir güncellemediyseniz sadece bu hata değil birçok sorun ile karşılaşabilmeniz mümkündür.

Ekran kartı sürücünüzü nasıl kuracağınızı veya güncelleyeceğinizi bilmiyorsanız aşağıdaki adımları sırasıyla uygulayın.

Öncelikle yapmanız gereken Windows arama penceresine Aygıt yöneticisi yazın. Daha sonra çıkan sonuca tıklayarak aygıt yöneticisi penceresini açın.

lol grafik aygıtı hatası

Buradan Görüntü Bağdaştırıcıları sekmesine gelin. Ardından sürücünüze sağ tıklayarak güncelle seçeneğine tıklayın.

Güncelle dedikten sonra internet üzerinden sürücünüz eğer güncel değilse otomatik olarak güncelleyecektir.

Eğer yukarıdaki görselde yer aldığı gibi sürücünüz aygıt yöneticisinde gözükmüyorsa yüklü değildir.

Ekran kartınızın marka ve modeline uygun olarak internet üzerinde araştırma yaparak kolay bir şekilde sürücünüzü yükleyebilirsiniz.

Ekran kartınızı güncelledikten sonra muhtemelen artık lol grafik aygıtı başlatılamadı hatası almayacaksınız.

Eğer şimdiye kadar ki yöntemler işe yaramadıysa klasik bir yol izleyebilirsiniz. Hepinizinde tahmin edebileceği gibi klasik yol league of legends adlı oyunu bilgisayarınızdan kaldırıp tekrar yüklemek olacaktır.

Bilgisayarınızdan lol oyununu kaldırdıktan sonra tekrar yükleyin. Kurulum işlemleri bittikten sonra oyuna giriş yapmaya çalışın ve lol grafik aygıtı hatası alıp almadığınızı kontrol edin.

League of legends hakkında en güncel haberleri öğrenmek için Twitter hesabını takip edebilirsiniz.

League of Legends oyununa giriş yaparken yeniden bağlan hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için yapmanız gerekenleri League Of Legends Yeniden Bağlan Hatası Kesin Çözümü başlıklı yazımızda bulabilirsiniz.

Yorum yapın