League Of Legends Yeniden Bağlan Hatası Kesin Çözümü

Herkesin severek oynadığı LOL oyununda zaman zaman hatalar meydana gelebiliyor. Oyunu oynarken league of legends yeniden bağlan hatası ile karşılaşabiliyorsunuz.

Bu hata yüzünden bir türlü oyuna giriş yapamıyorsanız çözümü için yapmanız gerekenleri yazımızın devamını okuyarak bulabilirsiniz.

League Of Legends Yeniden Bağlan Hatası Kesin Çözümü

Popüler oyun olan League Of Legends diğer bir deyişle league of legends yeniden bağlan hatası çözümü için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

İlk olarak LoL Clienti Onarma işlemi yapmanız gerekiyor. LoL Clienti penceresini açın ve hesabınıza giriş yapın. Daha sonra sağ üst kısımda bulunan Ayarlar bölümüne tıklayın.

Ayarlar bölümünde Onarımı Başlat butonunu bulun ve tıklayın. Onarımı başlat dediğinizde oyun onarılmaya başlayacaktır.

Antivirüs Programını Devre Dışı Bırakma

Bilgisayarınızda yüklü antivirüs programı League Of Legends oyununu güvenli olarak algılamayabilir.

Bu nedenle antivirüs programını devre dışı bırakmanız lol bağlantı hatası için bir çözüm yolu olabilir.

League Of Legends Yönetici Olarak Çalıştırma

Bilgisayarınızda kurulu olan League Of Legends oyununa sağ tıklayın ve Yönetici Olarak Çalıştır diyerek oyunu başlatın.

Kulağa basit gibi gelse de oyunu yönetici olarak çalıştırmak league of legends yeniden bağlan hatası sorununu ortadan kaldırabilir.

LOL Yeniden Bağlan Hatası DNS Ayarları

Hala popülerliğini koruyan oyuncuların lol diye tabir ettiği league of legends oyununda yeniden bağlan hatası sorunu yaşıyorsanız çözümü için dns ayarlarınızı değiştirebilirsiniz.

Bunun için bilgisayarınızın arama çubuğuna Ağ durumu yazın. Çıkan sonuca tıklayın ve açılan pencerede Ağ Paylaşım Merkezi sekmesine giriş yapın.

Ağ paylaşım merkezi sekmesinde Bağdaştırıcı Ayarlarını Değiştirin seçeneğine tıklayın. Daha sonra bağlı olduğunuz ağ simgesine sağ tıklayarak özellikler diyin.

DNS ayarlarını aşağıdaki görseldeki gibi doldurun veya internetten bulduğunuz dns numaralarını girin.

lol yeniden bağlan hatası

Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra artık lol yeniden bağlan hatası ile karşılaşmayacaksınız.

Eğer yeniden bağlan hatası sorunu hala devam ediyorsa çözüm için League of Legends simgesine sağ tıklayın ve Özellikler seçeneğine girin.

Buradan uyumluluk modunu aktif edin ve ardından bilgisayarınızda kurulu olan işletim sistemi versiyonunu seçin.

Uyumluluk modu ayarını yaptıktan sonra oyuna tekrardan giriş yapmayı deneyin. Muhtemelen artık lol yeniden bağlan hatası ile karşılaşmayacaksınız.

Bu yazımızda sizlere league of legends oyunu yeniden bağlan hatası çözüm yollarını paylaştık. Umarım bu yazımız sorununuzu çözmeye yardımcı olur.

LOL oyununu açarken grafik aygıt başlatılamadı hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için yapmanız gerekenleri LOL Grafik Aygıtı Başlatılamadı Hatası Nedir? – Kesin Çözümü başlıklı yazımızda bulabilirsiniz.

“League Of Legends Yeniden Bağlan Hatası Kesin Çözümü” üzerine bir yorum

Yorum yapın