LOL Crash Dump Hatası (Çözümü)

Bilgisayarınızda lol crash dump hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için yapmanız gerekenleri yazımızın devamında detaylı bir şekilde bulabilirsiniz.

LOL Crash Dump Hatası (Çözümü)

Bilgisayarınızda League of Legends oyunu yüklü ise ve oyunu açarken veya oyun içerisinde aniden lol crash dump hatası yaşıyorsanız çözümü için doğru yerdesiniz.

Öncelikle bu hata ile karşılaşmanızın nedeni bir veya birden fazla faktörden kaynaklanabilir. Bu faktörlerden bazıları şunlardır:

  • Bilgisayarınızda Visual C++ paketi yüklü olmayabilir.
  • DirectX sürümü güncel olmayabilir.
  • Ekran kartı sürücüsü güncel olmayabilir.

Crash dump hatası çözümü için ilk madde ile başlayabiliriz. Bilgisayarınızda Visual C++ paketi yüklü değilse veya güncel değilse aşağıda yer alan adresi ziyaret edip indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Yukarıdaki adresten bilgisayarınızın sistem türüne göre 32 bit veya 64 bit olarak Visual C++ paketini indirin. Sistem türünüzü bilmiyorsanız şu adımları izleyin:

  • Başlat menüsüne gelin.
  • Ayarlar bölümüne girin.
  • Daha sonra Sistem sekmesine tıklayın.
  • Sol kısımdan Hakkında bölümüne basın.

crash dump hatası

Hakkında bölümünde bilgisayarınızda bulunan RAM miktarı, işlemci hızı gibi özelliklere ulaşabilirsiniz. Burada bizim ilgilendiğimiz nokta Sistem türü yazan kısım. Sistem türü yazan kısmı karşısında eğer 64 bit yazıyorsa dosya indirme işlemini ona göre yapmanız gerekmektedir.

Tüm bu adımları yaptığınızı varsayarak Visual C++ paketini bilgisayarınıza indirip kurduktan sonra oyunu açmayı deneyin ve lol crash dump hatası alıp almadığınızı kontrol edin.

Eğer sorun devam ediyorsa bilgisayarınıza DirectX sürümünün en güncel halini indirin. Bunu yapmak için aşağıda yer alan adımları izleyin.

  • Download DirectX adresine giriş yapın.
  • Açılan sayfada turuncu renkli ‘Download‘ butonuna tıklayın.

Bilgisayarınıza inen dxwebsetup.exe dosyasını çift tıklayarak çalıştırın. Ardından kurulum aşamalarını tamamlayın. Yapılan değişikliklerin etkili olabilmesi için bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Bilgisayarınızın yeniden başlattıktan sonra League of Legens oyununu açmayı deneyin ve crash dump hatası ile karşılaşıp karşılaşmadığınızı kontrol edin.

Oyun bir türlü açılmıyorsa ekran kartınızın güncel olup olmadığını kontrol edin. Eğer Nvidia veya AMD ekran kartına sahipseniz kontrol paneli üzerinden güncelleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Diğer bir çözüm yolu olarak League of Legends oyununun kurulu olduğu dizine gidin. Ardından burada bulunan ‘Config‘ ve ‘Logs‘ klasörlerini silin. Bu işlemi yaptığınızda Client’i çalıştırdığınız zaman eksik olan dosyalar indirilecektir.

Son olarak antivirüs programınızı geçici bir süre devre dışı bırakmayı deneyin. LOL oyununu açmanıza engel oluyor olabilir. Geçici bir süre devre dışı bırakıp sorun yaşayıp yaşamadığınızı kontrol edebilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere lol crash dump hatası çözüm yollarından bahsettik. Konu hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

LOL oyuncular hazır değil hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için LOL Oyuncular Hazır Değil Hatası (Çözümü) başlıklı yazımızı ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yapın