LG TV Ekran Kararması Nasıl Düzelir? (2024)

LG TV ekran kararması nasıl düzelir sorusuna bir cevap olarak HDMI, VGA gibi bağlantı noktalarının doğru bir şekilde takıldığından emin olun.

LG TV Ekran Kararması Nasıl Düzelir? (2024)

Bu yazımızda sizler için lg tv ekran kararması nasıl düzelir konusuna değineceğiz. LG televizyonunuzda ekran kararması sorunu yaşıyorsanız çözümü için doğru yerdesiniz demektir.

Günlük yaşamımızın bir parçası haline gelen akıllı televizyonlarda zaman zaman teknik sorunlar ile karşılaşabiliriz. LG TV’nizin ekranının kararması sorununu çözebilmeniz adına aşağıda yer alan çözüm yöntemlerini uygulayabilirsiniz.

Bağlantıları Kontrol Edin

İlk çözüm yöntemi olarak televizyonunuzda yer alan bağlantı kablolarını kontrol edin. HDMI, VGA veya diğer bağlantı noktalarının doğru bir şekilde takıldığından emin olun. Gerekirse kabloları çıkarıp tekrardan takmayı deneyin.

Lg televizyon karanlık gösteriyor

Yukarıdaki görselde olduğu gibi HDMI bağlantısını kontrol edin. Daha eski bir televizyona sahipseniz HDMI yerine VGA girişi olması gerekmektedir.

LG TV’nizin Ayarlarını Kontrol Edin

İkinci çözüm yöntemi olarak LG TV’nizin ayarlar bölümüne girerek tasarruf modu veya otomatik kapanma gibi özelliklerin açık olup olmadığını kontrol edin. Otomatik kapanma veya tasarruf modu gibi özellikler televizyonunuzun ekranının kararmasına sebep olabilir.

lg tv otomatik kapanma ayarı

Bu saymış olduğumuz özellikleri geçici bir süre devre dışı bırakarak televizyonunuzda yaşamış olduğunuz ekran kararması sorununun düzelip düzelmediğini kontrol edebilirsiniz.

Televizyonunuzun Parlaklık Ayarını Kontrol Edin

LG TV’nizin ekran parlaklığı düşük olabilir. Böyle bir durum yaşıyorsanız televizyonunuzun Ayarlar bölümünde yer alan ekran parlaklığı kısmına giderek parlaklık seviyesini yükseltebilir ve daha net bir görüntü elde edebilirsiniz.

Son olarak LG TV’nizin yazılım güncellemelerini kontrol edin. Eski bir yazılım kullanıyorsanız televizyonunuzda ekran kararması gibi çeşitli sorunlar ile karşılaşabilmeniz olasıdır.

Tüm çözüm yöntemlerini uygulamanıza rağmen sonuç alamıyorsanız televizyonunuzda donanımsal bir arıza olabilir. Böyle bir durumda teknik servisten yardım alarak sorunu çözebilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere lg tv ekran kararması nasıl düzelir bu konudan bahsettik. Konu hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşmaktan çekinmeyin.

LG Smart TV’nize Disney Plus uygulamasını yüklemek istiyorsanız LG Smart TV Disney Plus Yükleme (Detaylı Anlatım) başlıklı yazımız size rehberlik edecektir.

Yorum yapın