LG TV Usb Aygıtı Desteklenmiyor Hatası (Çözümü)

LG televizyonunuza flash bellek taktığınızda lg tv usb aygıtı desteklenmiyor hatası alıyorsanız çözümü için yazımızın devamını okuyun.

LG TV Usb Aygıtı Desteklenmiyor Hatası (Çözümü)

LG Smart TV’ye sahipseniz ve televizyonunuza flash bellek aygıtı takmak istediğinizde lg tv usb aygıtı desteklenmiyor hatası ile karşılaşıyorsanız doğru yerdesiniz.

LG Televizyon USB görmüyor diyorsanız bu sorunun çözümü için aşağıda yer alan yolu sırasıyla izleyin.

  • USB belleğinizin formatının FAT32 veya NTFS olduğundan emin olun.
  • USB belleğiniz giriş kısmı hasar görmüş olabilir.
  • Televizyonunuzun usb giriş soketi zarar görmüş olabilir.

Bizler şimdi ilk maddede yer aldığı gibi usb belleğimizin formatını kontrol edicez. Peki bunu nasıl yapıcaz diye soracak olursanız sırasıyla aşağıdaki adımları uygulayın.

  • Bilgisayarınıza USB belleğinizi takın.
  • Bilgisayarım simgesine çift tıklayın.
  • Taktığınız USB sürücüsüne sağ tıklayıp Biçimlendir diyin.

usb format değiştirme

Dosya sistemi kısmında yer alan formatı FAT32 veya NTFS olarak seçin ve ardından Başlat diyerek biçimlendirme işlemini gerçekleştirin.

LG smart TV Flash bellek biçimlendirme işlemi bittikten sonra usb belleğinizi bilgisayarınızdan çıkarın ve televizyonunuza takın. LG TV USB aygıtı bir hatayla karşılaştı sorunu yaşayıp yaşamadığınızı kontrol edin.

USB belleğinizin dosya formatını değiştirdikten sonra muhtemelen artık televizyonunuzda lg tv usb aygıtı desteklenmiyor hatası almayacaksınız.

LG Smart TV USB Video Format

En sık sorulan sorulardan biriside LG smart TV USB Video format olarak hangilerini desteklemektedir. LG Smart TV’ye sahipseniz en çok bilinen .mp4, .avi, .divx, .wmv, .mkv, .mov gibi formatları desteklemektedir.

Lg USB Nasıl Açılır?

Lg USB nasıl açılır diye soruyorsanız televizyonunuza flash belleğinizi taktığınızda ekranın sağ üst köşesinde ufak bir pencere gelecektir. Buradan usb sürücünüzü açabilirsiniz. Eğer herhangi bir pencere göremiyorsanız kumandanız üzerinden home tuşuna basarak usb sürücünüze ulaşabilirsiniz.

LG televizyonunuzda daha farklı sorunlar yaşıyorsanız LG Destek adresinden yardım alabilirsiniz.

LG Smart TV Disney Plus yükleme nasıl yapılır öğrenmek için LG Smart TV Disney Plus Yükleme (Detaylı Anlatım) başlıklı yazımıza göz atın.

Yorum yapın